אז איפה תבחרו לשבת?

השאלה איזו ספה להכניס לסלון שלנו היא שאלה הרת גורל. בעבר היה ניתן היה לחלק את אוהבי העור והבד לשתי קבוצות ברורות, אלא שהיום, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, ההבדלים הפרקטיים של שני סוגי החומר הצטמצמו מאוד והשיקולים ברובם הם ויזואליים ודקורטיביים. עמירן אלפסי, המעצב המסחרי של נטוצי ישראל מעניק מספר נקודות התייחסות שיסייעו לכם להבין האם אתם מאנשי הבד או העור.

עור או בד? לפעמים אפשר גם וגם

איכות ומבחר הבדים בעולם עיצוב הרהיטים הציבו בשנים האחרונות את ספות הבד כאלטרנטיבה יוקרתית ומעוצבת לספות העור האלגנטיות. הבד שנחשב כזה שנשחק מהר ומתבלה, מתגלה בגרסתו המודרנית כשמציע מראה מהודק, מגע נעים ועמידות לאורך זמן בזכות הרמה הפרקטית הגבוהה שמבטיחה ברוב המקרים דחיית כתמים, ומאפשרת ניקיון קל. העור, שבעבר הגיע בגימורים אטומים בלבד, מגיע היום במגוון רחב מאוד של עיבודים, גם הם בדרך כלל עמידים בפני ספיגת נוזלים, המקנים לו טקסטורות שונות ושטח פנים בעל מגע שמיטיב עם החום הישראלי. 

דגם KENDO - זמין בריפוד עור או בד, עם יותר מ- 200 גוונים שונים לבחירה

אם כן, בחירה של בד או עור אינה בחירה קלה. מה שבטוח הוא שבמצב הזה, כל בחירה תהיה נכונה אם בוחנים אותה ברמה הפרקטית. ההשפעה תהיה על המראה הסופי של מערכת הישיבה, ולכן כאשר מגיעים לרגע בחירת החומרים כדאי לקחת בחשבון מס נקודות:

  • אווירה - איזו אוירה אנחנו שואפים ליצור בחלל? שימוש בעור יעניק אוירה מודרנית ויוקרתית ולעומת זאת שימוש בבד יעניק מראה חמים ורך.
  • התאמת ריפוד לסגנון - מומלץ לשים לב באיזה סגנון הספה שבחרתם ולבחור לה את הריפוד המתאים. באופן הזה המראה שיתקבל יהיה הרמוני יותר.
  • דגש על המראה הסופי המתקבל - חשוב להתייעץ עם מעצב או יועץ מכירות בנוגע לבחירת החומרים - בחירה שגוייה של ריפוד למערכת הישיבה יכולה להיות קריטית ואף לשנות את המראה הסופי של המערכת כולה. יש בדים שיתאימו יותר כבדי ריפוד לכורסאות נוחות אך פחות יתאימו כבדים לספה. לבחירה בחומר המסוים שיקולים רבים וחשוב שאיש מקצוע יציף אותם בפניכם בטרם הבחירה.
  • בדים רחיצים - כאמור, קיימים כיום בדים רחיצים כך שהרמה הפרקטית כבר אינה התלבטות משמעותית בבחירת בד או עור. שתי האופציות מציעות חומרים שברוב המקרים קלים מאוד לניקוי ותחזוקה. הרמה הפרקטית היא חלק מדרישות הבסיס בנטוצי והיא מקבלת ביטוי כבר בשלבים המוקדמים של תהליך הייצור.

אלפסי מסכם את הדברים ומסביר שלאור העובדה שהפערים בין עור לבד הצטמצמו, בחירת החומר הינה אינדיבידואלית ותהיה לרוב על בסיס הטעם האישי והסגנון העיצובי.

דגם Melpot - מערכת ישיבה מודולרית הניתנת להתאמה אישית

כיצד לשמור חלל מרוהט היטב, אך לא נראה עמוס מדי

ראשית, חשוב להתאים את גודל מערכת הישיבה לחלל בפורפורציה הנכונה. ספה יכולה להיות יפה מאוד אבל אם היא גדולה מדי לחלל אליו היא מיועדת, התוצאה לא תהיה מדויקת. אם הבחירות הן פרופורציונאליות המראה הכללי יהיה מראה הרמוני, זורם ולא עמוס. בנוסף לפריטי הריהוט, מומלץ להשתמש במינון נכון של אקססוריז. גם כאן חשוב לא להגזים, ולזכור שתפקידם של האקססוריז הוא להדגיש את הסגנון ולא להשתלט על החלל.        


אולי יעניין אותך גם:

בקרוב בסניפי נטוצי ישראל

בתערוכת SALONE DEL MOBILE אשתקד נחשפו דגמי אבטיפוס של מערכות ישיבה חדשות, בסגנונות חדשים ומפתיעים, אתם זוכים להצצה

תפרים ותיפורים

התיפורים הנראים לעין הם חלק מטרנד הקראפטס, גם אם במקרים מסוימים תיפורים אלו הם עבודת מכונה, עצם מראה

על הקשר בין עבודת יד ועיצוב

מאז 2007 בוחרת נטוצי כל שנה אמנים עכשוויים מתחומים וסגנונות שונים ומשתפת עימם פעולה לאורך השנה במטרה להנגיש