בואו נשים דברים על השולחן


אם יצא לכם לבקר באחת מתערוכות העיצוב האחרונות בעולם או לקרוא סקירה של אחת מהן, וודאי שמתם לב לשלושת הטרנדים המובילים בתחום עיצוב הבית – נגיעות זהב ומטאל, צמחיה ביתית והחזרה לשימוש משמעותי בזכוכית. לקראת החג, בחרנו להציג לכם כיצד באים הטרנדים הללו לידי ביטוי כשמדובר בפינות אוכל, הלא הן גולת הכותרת של כל מארח (אך משרתות אותנו נאמנה גם בימים שבשגרה) וגם כרעיונות מלאי שיק למתנות לחג המתקרב.
שולחנות זכוכית

השימוש בפלטות זכוכית יוצר מראה רב שכבתי המעצים את עומק המראה המתקבל. שקיפותה של הזכוכית מאפשרת לראות דרכה את רגלי השולחן, שהן לכשעצמן פרט דקורטיבי, אך לא רק אותן. דרך הזכוכית ניתן לראות את הרצפה או את השטיח הפרוס עליה. לצד פלטת השולחן השקופה ישנם פריטים דקורטיביים נוספים עשויים אף הם מזכוכית, בין השאר גם זכוכית צבעונית. כדור סגלגל כמו זה שניצב על שולחן הזכוכית הוא כדור זכוכית דקורטיבי שמכניס מנות גדושות של שיק למראה כולו, כמו גם הוואזה השקופה העומדת לידו. התחושה המתקבלת היא תחושה של זרימה הרמונית נעימה – עשירה מצד אחד ומאוד קלילה מצד שני. הזכוכית אינה סופגת, אינה מוכתמת ונחשבת חומר קל מאוד לניקוי ותחזוקה, כך שמעבר לאלמנט הדקורטיבי מדובר בחומר שתוכלו לנקות ולהבריק בקלות, ולשוות לו במהירות מראה מחודש.

שולחן HEX - הזכוכית מכניסה קלילות לחלל ועם זאת שומרת על מראה אלגנטי ומוקפד

לשולחן העץ דגם KENDO מראה מעט רשמי יותר, אך כזה השומר על נימה מעודכנת בזכות משחקי העיצוב המשלבים בין קווים מעוגלים וישרים. כסאות האוכל שנבחרו לפינה זו הם כסאות נוחות המאפשרים ישיבה ממושכת ונעימה.

צמחיה

על אף האהבה של רבים לצמחיה הטבעית, אחד הטרנדים הלוהטים הוא הצמחיה המלאכותית. עציצים מרהיבים וזרי פרחים שופעים מוצעים כולם במראה המזכיר את הצמחיה הטבעית, באופן קשה להבחנה. יש מי שקושר את הצמחיה המלאכותית לטרנד הירוק. זאת משום שאין צורך להשקות את הצמחים, אך ביננו, גם אם אתם לא ירוקים בנשמתכם, עציץ ירוק במרכז השולחן יעשה לכם את העבודה ובענק. עציצי הפלסטיק אינם נובלים, בעלי מראה רענן כל העת, והם גם אחראיים לנימה המעודכנת שמקבלת כל סביבה בה הם מוצבים. עציץ כזה יכול לעמוד במרכז שולחן ערוך ולהוסיף טוויסט אסתטי ומעוצב, כשיעמוד  לצד הכלים החגיגיים ומעבר לכך, העציצים עם הצמחים הסינטטיים יכולים להיות רעיון מעוצב למתנה לחג.

הצמחיה המלאכותית מרהיבה למראה וקלה לתחזוקה

וואזה זכוכית בגוון ענברי בעיצוב בעל נימה אמנותית - תשדרג כל פינה בחלל.

נגיעות זהב

הטרנד המטאלי שממאן לעזוב עושה טוב לכלי הבית באשר הם. כל סט כלי אוכל (סרביס) שמשולבת בו נימה מוזהבת מקפיץ באחת את מראהו של שולחן האוכל כולו. אין צורך להגזים, אך צלחת לבנה עם רמיזות מוזהבות בשילוב סט סכו"ם תואם גוון, ימגנטו אליכם זרם של מחמאות. בניגוד לשולחן הזכוכית ולצמחיה הסינטטית, מוטב לארוז את כלי האוכל החגיגיים ולהוציא אותם רק בשעה של חג או אירוע מיוחד.

את הסרביס החגיגי מוציאים רק באירועים מיוחדים


אולי יעניין אותך גם:

ערב אדריכלים ומעצבים

ערב אדריכלים ומעצבים בשבוע שעבר התקיים ערב העצמה עסקית לאדריכלים ומעצבי פנים, אירוע משותף של NATUZZI עם ARC

2019 Trends Overview

שימוש בטבע כמקור לחומר העיסוק בטבע ממשיך למשוך אליו את תשומת הלב. הטבע כמקור לחומר יקבל ביטוי בעיקר

חכמת האאוטלט

חנויות האאוטלט השוות שיעשו לכם את הקיץ כולנו תרים אחר הפריטים שיגדירו אותנו – מלתחת הבגדים שלנו ופריטי