בית, שפר הופעתך!

שיפוץ ללא שבירת קירות הוא אחד הטרנדים החמים ביותר של העשור האחרון. ההשפעות להתפתחותו של הטרנד רבות ומעניינות והן נושא לאייטם בפני עצמו, אך בשורה התחתונה אנו חווים היום הרבה יותר הלבשת בית מאשר שיפוץ מאסיבי שלו. הטרנדים האופנתיים באים והולכים. לעיתים יש טרנד שנשאר קצת יותר, כמו הטרנד המטאלי שנוכח כבר מספר שנים, ולעיתים טרנדים שמתאדים אחרי עונה או שתיים כמו למשל שלטי העץ המוכרים הנושאים כיתובי אווירה שונים – HOME SWEET HOME ונוספים. באמצעות הלבשת הבית ושילוב פריטים משלימים ניתן לשנות ולהתאים את החלל לטרנדים העדכניים באופן קל ומהיר. אך גם מי שאינו חובב טרנדים מושבע,  יהנה מהיכולת לשנות ולרענן את החלל לעיתים תכופות יותר ממה שהיה מקובל בעבר. ברוב הפעמים לא צריך המון כדי לזכות בשינוי מהותי. לעיתים רק החלפה של גופי תאורה ושילוב שטיח חדש יעשו את ההבדל כולו.

מנורת עמידה MARTINI מבית נטוצי


גוף תאורה עומד עשוי מתכת, מתכתב עם הטרנד המינימיליסטי שואב השראתו מכוס המרטיני המעודנת, הן בצורניות והן במסר המשלב מידה מדויקת של עידון ואלגנטיות.


כמו שעולם האופנה מתדהר בקלאסיקות דוגמת השמלה הקטנה השחורה, גם בתחום עיצוב הבית קיימות קלאסיקות שאינן תלויות בטרנד חולף אלא כאלו שתמיד יהיו נכונות – שולחן הצד בסמוך לספה וגוף תאורה שולחני, לדוגמה הם פריטים פונקציונאליים שתמיד נדרשים ותמיד ייראו טוב בחלל בין אם מדובר באחד רחב ידיים ובין אם חלל קטן. האלמנטים הללו מייצרים הזדמנות למסור מסר עיצובי. ה- VICO לדוגמה, הוא גוף תאורה שולחני, גאומטרי בעל נוכחות רבה, כזה שיוסיף המון לחלל אך לא באופן משתלט אלא כנגיעה אפופת סטייל שתתגלה עם הישיבה על הספה. גוף תאורה עומד, כמו ה- MARTINI הוא אייטם דקורטיבי, מעודן מאוד אך משמעותי באותה המידה, כזה שנותן את הטון בחלל.

האבזור המשלים הוא עולם ומלואו והוא כולל מהפריטים הקטנים ביותר כגון כדורי זכוכית דקורטיביים, כריות נוי וואזות ועד גופי תאורה, שולחנות קפה ושטיחים המהווים אלמנטים דומיננטיים יותר.

מנורת VICO מבית נטוצי. מפגש בין שני אלמנטים גיאומטריים יוצר גוף תאורה ייחודי בעל נוכחות שמדגישה קונטרסט מעניין בין עידון וגסות.


עניין נוסף עולה מהאופן בו אלומת האור בוקעת מחלקו העליון של גוף התאורה, פוגשת בשטח הפנים של הגליל ומאירה אותו.


שטיח OLEA השואב השראה מעץ הזית. את ההשראות ניתן לראות הן באמצעות הבחירה הצבעונית והן באמצעות הדוגמא המעודנת שעל גבי השטיח המזכירה גזעי עץ זית עתיקים


מראות ה- BLOCKS הן מראות בגימורים שונים מטאליים, מעושנים ונוספים, המהוות אלמנט דקורטיבי שנתלה על הקיר ויוצק את החלל מנות גדושות של אווירה.


ניתן לתלות באופן אופקי או אנכי בקומבינציות שונות – כמראה בודדת או כמקבץ, בחלל המגורים או בחלל השינה. ה- BLOCKS הן מראות בקווים ישרים והן יתצאימו להשתלב בחלל חמים ובאותה המידה ירגישו בנוח גם כשישתלבו בחלל בעל מאפיינים קרים, מינימליסטיים.אולי יעניין אותך גם:

על כורסת המעצב עם שולי אביטן

הכירו את המעצבת שולי אביתן, בעלת סטודיו לעיצוב פנים משנת 2005. עוסקת בעיצוב ובתכנון פנים של בתים פרטיים, משרדים

בואו נשים דברים על השולחן

אם יצא לכם לבקר באחת מתערוכות העיצוב האחרונות בעולם או לקרוא סקירה של אחת מהן, וודאי שמתם לב

ערב אדריכלים ומעצבים

ערב אדריכלים ומעצבים בשבוע שעבר התקיים ערב העצמה עסקית לאדריכלים ומעצבי פנים, אירוע משותף של NATUZZI עם ARC