היעד: פוליה

המקום בו נטועה היסטוריית המותג 'נטוצי', הוא מחבלי הארץ הקסומים באיטליה ובעולם כולו. ביקור בפוליה הממוקמת בעקבו של המגף האיטלקי

בתי הטרולים

צילום: shutterstock

יש בו הכל בפוליה - ים בצבעי אקווה, חופים מרהיבים, אוכל משובח ומסתורין. במונחים של תיירות נחשב פוליה לחבל ארץ בתולי שהתיירים טרם הכניסו אותו לרשימת האפשרויות לחופשה. נופים עוצרי נשימה וחיי כפר אותנטיים יקבלו את פני כל המבקר בכפרים ובעיירות הפזורים לאורך רצועת החוף המרהיבה של הים האדריאטי. פוליה ממוקמת בעקב המגף האיטלקי בדרום מזרח איטליה, רק שעתיים וחצי טיסה מישראל. האיטלקים בחרו כמה מחופי פוליה לחופים המרהיבים והאטרקטיביים ביותר לבילוי בארצם. המפעל המקורי של נטוצי קם כבית מלאכה קטן בפוליה, לפני כ-60 שנה ומתפקד בו עד היום כמפעל החברה. בתערוכת SALONE DEL MOBILE האחרונה באיטליה השיקו בנטוצי את שתי קולקציות הריהוט והאבזור המשלים של המעצב מרסל וונדרס, שהתבססו שתיהן על הקשר העמוק והשורשי של נטוצי ופוליה. אנחנו בחרנו להעמיק את הקשר גם מצידנו, כשהקדשנו פוסט על חופשה קסומה בחבל הארץ המיוחד.

אז מה עושים בפוליה?

בתי הטרולים

הקסם הגדול הוא להאבד בין הסמטאות הציוריות שמציעים הכפרים והעיירות כשהמיוחדת בהם היא אלברובלו, עיירה המאופיינת בבתי טרולים, בתי מגורים ייחודיים המזכירים בתי גמדים מסצנות סרטי מדע בדיוני. בתי הטרולים עגולים או מרובעים עם גג בצורת קונוס, בנויים מאבן צפחה. קיימים כפרים נוספים בהם ניתן להתרשם מבתי הטרולים, אך אלו של אלברובלו נחשבים ליפים ביותר.

בתי הטרולים בעיירה אברובלו נחשבים ליפים ביותר. צילום: shutterstock

ממלכת ה- SLOW FOOD

המסעדות המקומיות מציעות מטבח איטלקי אותנטי, המתבסס על מרכיבים הגדלים בגינת הבית ובדגת הים. שמן הזית, כיאה לחבל ארץ בו נטועים מעל ל- 80 מיליון עצי זית, מיוצר בבית הבד הסמוך והיין מענבים מקומיים מיוצר ביקבים רבים הפזורים בכפרים. כמות היין המיוצרת בפוליה היא הגדולה ביותר באיטליה. למטבח המקומי קצב משלו, וכדאי להגיע נינוחים למסעדה. המנות יזרמו באיטיות אך שווה לחכות. בינתיים תלגמו יין טוב (קיימים יינות מקומיים משובחים), שבו מול נופים משכרים וקחו את הזמן. קסם ה- SLOW FOOD ישתלם לכם והחוויה תהיה כזאת שתתקשו לשכוח.

צילום: shutterstock

המנות טריות ומתבססות על גידולי השדה בגינה המקומית. צילום: shutterstock


שווקים

שוקי האוכל בפוליה הם מהאותנטיים והמשובחים שתמצאו. המומלצים ביותר לביקור הם שוק האוכל בעיירה 'בארי' המציע מרכיבי מזון טריים פרי התוצרת המקומית, 'טראטנטו' המציע נמל דייגים גדול ולכן שוק האוכל שבו מתרכז בעיקר בדגים ומאכלי ים, לצ'ה המציע שוק פשפשים בו תוכלו לפגוש אמנים רבים המוכרים בו חפצי אמנות, בעיקר כאלו העשויים חומרים טבעיים כגון קש, נצרים, עץ ונוספים, 'ברינדיזי' משוקי האוכל הגדולים והעשירים ונוספים. שוקי האוכל פועלים בימים מסוימים בשבוע וכדאי להתעדכן מראש מתי כל שוק פועל. מדובר במקומות מושלמים למצוא בהם גבינות מיוחדות ויינות אנינים מקומיים.

צילום: shutterstock

צילום: shutterstock

'טראטנטו' הוא שוק הממוקם סמוך לנמל דייגים גדול ולכן מתרכז בעיקר בדגים ומאכלי ים. צילום: shutterstock


אולי יעניין אותך גם:

STORY TELLERS

שיתופי הפעולה של נטוצי עם מעצבי העל הם שיתוף פעולה עם מספרי סיפורים שמביאים אותם לידי ביטוי בחומר,

על כורסת המעצב עם רחלי בן אבי

צילום: אורית אלפסי מעצבת הפנים רחלי בן אבי החלה את דרכה בתחום העיצוב, לאחר שנים רבות בתפקידים בכירים בתחומי

חוגגים עצמאות בנטוצי

חגיגות העצמאות משלבות חגיגה על עצם קיומה של מדינת ישראל, אך במובן הפילוסופי, החגיגה האמיתית היא על החירות.