הטרנדים על פי נטוצי

הטרנדים שוטפים את קולקציות האופנה והריהוט. חלקם עוברים לרגע ואחרים משתקעים לתקופה ממושכת יותר. ביקשנו מעמירן אלפסי, המעצב המסחרי של נטוצי ישראל, לעשות לנו קצת סדר.

מראה הטוטאל לוק או טוטאל דיזיין, הוא טרנד מאוד נוכח שמסייע ביצירת הרמוניה. כיצד הטרנד הזה בא לידי ביטוי בקולקציות נטוצי?

נטוצי משקיעה המון בריהוט המשלים על מנת ליצור את הטוטאל לוק המושלם. ניתן לראות את זה בא לידי ביטוי בתצוגות שבאולמות הרשת, המסודרים כחללים מעוצבים. לכל מערכת ישיבה מצורף שטיח תואם, שולחן קפה, תאורה ואקססוריז. ההתאמה יכולה להיות על בסיס צבעוניות למשל. לפעמים גוון מתכתי מסוים של רגל מערכת הישיבה, יחזור גם במסגרת שולחן הקפה, וזאת אגב החשיבות בבחירת הפריטים כולם באותו המקום. כך ניתן להבטיח את אותן התאמות צבעוניות וחומריות. אם הקיר צבוע בגוון מסוים, על הספה יכולה להשתלב כרית נוי בגוון תואם. כל אלו יוצרים הרמוניה נעימה שמקיפה את חלל החנות ובאותו האופן תקיף גם את חלל הסלון הביתי. הרעיון המרכזי הוא ליצור הקשרים עדינים, כאלו שמצד אחד לא משתלטים ומצד שני מייצרים נוכחות ומעבירים את המסר ההרמוני.

טוטאל לוק - דגם HERMAN

אילו טרנדים נוספים מאפיינים את קולקציות הריהוט בנטוצי?

בקולציית הריהוט של נטוצי 2018-2019 ניתן לראות טרנדים כמו שימוש בבד הקטיפה, בשלל צבעים אשר נותן תחושת רכות ומעניק אוירה מעוצבת וייחודית לחלל החדר. כמו כן שימוש בחומרים מן הטבע, האופייני לדרום איטליה, כמו עץ ושיש אותם נטוצי משלבת בשולחנות קפה, שולחנות אירוח, קונסולות וכן גם בכורסאות המעוצבות למיניהן. בקולקציה החדשה אפשר לראות שילוב של בד ועור באותו סלון המשתלבים באופן טבעי אחד לצד השני .

שולחנות קפה CHOCOLAT - שימוש בחומרים מן הטבע

דגם KENDO - שילובי עור ובד

מהם שלושת פריטי החובה ששום סלון לא שלם בלעדיהם?

פריט ראשון הוא שטיח. שטיח בצבע ומרקם נכון מעשיר את החלל ונותן במה לספה המונחת עליו. נטוצי ידועה גם בשטיחים האיכותיים שלה ובקולקציה החדשה ניתן לראות שטיחים בצבעים והדפסים שישדרגו כל מערכת ישיבה.

פריט חובה - שטיח AFFRESCO

הפריט השני הוא שולחן קפה - שולחן הקפה חייב להיות בפרופורציה נכונה כך שישתלב בהרמוניה עם שאר הפריטים בחלל.

שולחנות קפה מבית NATUZZI ITALIA

הפריט השלישי הוא פריט אקססורי המייצר עניין בחלל, כמו ואזה מעוצבת, מעמדי נרות, עציצים ופריטים נוספים. הנחה של פריט אחד כזה על שולחן הקפה עושה את כל ההבדל ומוסיפה לאווירה הייחודית בחלל.

אקססוריז

מה הטיפ שלך ליצירת פלטת גוונים נכונה בחלל?

על מנת להשתמש בשילוב צבעים נכון אני ממליץ להשתמש בשלושה גוונים עיקריים בחלל: שני גוונים בהירים וגוון אחד כהה יותר בצבעוניות אחרת, שיתן ייחודיות לפריט אחד שתבחרו. גוונים כמו ירוק בקבוק ובורגונדי הם גוונים אלגנטיים מאוד שיעטפו את החלל כולו באווירה גם אם תצבעו רק קיר אחד. יחד עם זאת מי שרוצה ליצור אווירה צעירה, עדכנית ולא משעממת יכול להשתמש בגוון בהיר אחד ושני גוונים כהים וצבעוניים שיבואו בדיאלוג הרמוני או קונטרסטי זה עם זה וירעננו כל חלל.

ירוק בקבוק ליצירת מראה אלגנטי בחדר - דגם LA SCALA

עושר עיצובי יכול להגיע גם משימוש נכון בטקסטורות. עד כמה אתה כמעצב עושה שימוש בטקסטורות ומה נכון לדעתך לעשות כדי ליצור באמצעותן את העושר הזה?

טקסטורות הינן טרנד עיצובי עולמי אך יש להשתמש בהן בקפידה ובמינון נכון על מנת לא ליצור עומס בעין. בתור מעצב אני משלב טקסטורות בעיקר בכורסאות ובשטיחים.

שימוש בטקסטורות במינון הנכון משלים את הטוטאל לוק ומדייק אותו - כורסת MARLENE


אולי יעניין אותך גם:

AUTUMN 18

הסתיו, כמו ג'ינג'ר, המנקה את החיך בין המנות, מייצר הפרדה נעימה בין הקיץ הלוהט לחורף הקר. בניגוד למקומות

STUDIO MEMO

סטודיו MEMO הושק ב- 2011 על ידי פרופ' רוברטו טאפינסי והאדריכל מאוריציו מאנזוני כסטודיו לעיצוב פרטי ריהוט עכשוויים

האינדווידואל של מדונה

מדונה הייתה מהראשונות לזהות את היוצרת ומעצבת האופנה אלומה קליין, שפעלה עד לפני שנים אחדות באנגליה. עיצוביה של