טרנדים אחרונים בעיצוב תאורה

עולם העיצוב הופך לינארי

מהפכת הלד שהחלה לפני 55 שנים ב-1962 הביאה לשינויים מרחיקי לכת בעולם התאורה ומשפיעה עד היום על עולם האדריכלות והעיצוב. 

המהפכה הטכנולוגית הביאה לשינויים דרמטיים באופן שבו אנו מתכננים ומעצבים תאורה, חשמל, חללי פנים וחוץ והיא משותפת לכל תחומי העיצוב, מעיצוב ותכנון גופי תאורה ועד תכנון ועיצוב של ריהוט, חומרי חיפוי, ריצוף ונגרות.

אנו, האדריכלים ומעצבי הפנים נדרשים היום לא רק "לבחור" גוף תאורה "יפה" ו-"מעוצב" אלא לתכנן מערך שלם של חלל פנים או חוץ כאשר גופי התאורה שלו כמעט ואינם נראים לעין – אנחנו למעשה נדרשים לתכנן אפקטים.

Elsa

Jump


לאחר לימודי עיצוב פנים ושלוש שנות ניסיון בתחום ייעוץ התאורה באחת החנויות המקצועיות בארץ לתאורה, תכננה המעצבת ויועצת התאורה שרי בר-נע גבעון אולם תצוגה לתאורה בן 250 מ"ר, שהביא לחשיפה ניכרת בכל הקשור למתרחש "מאחורי הקלעים" של הענף בארץ - הן מבחינת ייצור והן מבחינת ייבוא. כיום בשלבי סיום אולם תצוגה נוסף של 200 מ"ר המציג פרופילי תאורה בלבד.

ידע זה מתבטא בכל הפרויקטים שלה מאז ועד היום, כשהיא מביאה איתה ערך מוסף בולט - הבנה עמוקה של החלל מבחינת תכנון, עיצוב ותאורה.

בשנתיים השנים האחרונות משמשת בר-נע גבעון כרכזת אקדמית של המסלול לעיצוב פנים במכללת "פרוג" בבני ברק, וכמורה ומרצה לתאורה, כשבאמתחתה הדרכה של יותר מ-500 סטודנטים לעיצוב פנים במכללות שונות בארץ. את הידע התכנוני והעיצובי שלה היא מבקשת להעביר הלאה למעצבי פנים בקורס תאורה ייחודי לאדריכלים ולמעצבי פנים כי מניסיונה היא יודעת כי תוכניות התאורה והחשמל עבורם הן גורם מעכב ובעייתי. "אני מאמינה, שהיכולת לתכנן נכון תאורה במסגרת עבודתנו המקצועית, יכולה לייצר עבורנו יתרון מקצועי גדול על פני אחרים, כמו גם תרומה גדולה ללקוחותינו", מסכמת בר-נע גבעון.


תאורה לינארית - עיצוב: שרי בר-נע גבעון | צילום: שי אפשטיין


אנו גאים ושמחים לארח את שרי, לסדרת מפגשים ייחודית למעצבים ואדריכלים, בסניפי נטוצי ברחבי הארץ. במהלך ההרצאה נסקור את הנושאים:

  • ההבדלים המשמעותיים בין עולם עיצוב התאורה האיטלקי לבין עולם הייצור הגרמני של גופי תאורה וכיצד מהפכת הלד הציבה אתגרים משמעותיים עבור שניהם.
  • נדגים כיצד החברות עצמן ממחישות באתר/קטלוג שלהן אפקטים של תאורה. 
  • נבדוק באיזה אופן מחלחלת המהפכה הליניארית בכל תחומי העיצוב ויוצרת סינרגיה בין העולמות וכיצד אנחנו יכולים באמצעים פשוטים להעביר את האפקטים הללו ללקוחות שלנו. 
תאריכי המפגשים:

נטוצי הרצליה 9.2 | דיזיין סנטר (בני ברק) 21.2 | ב"ש 8.3 | חיפה 16.3

הכניסה חינם, מספר המקומות מוגבל - הקדימו להירשם!
אישור השתתפות במייל: ‫anata@badiel.co.il‬ - ענת אגסי מנהלת קשרי אדריכלים לפרטים: 054-3333584


אולי יעניין אותך גם:

תפרים ותיפורים

התיפורים הנראים לעין הם חלק מטרנד הקראפטס, גם אם במקרים מסוימים תיפורים אלו הם עבודת מכונה, עצם מראה

לינור גבעולי

מעצבת פנים מעצבת פנים ובעלים של studio effectA – סטודיו לתכנון ועיצוב חללי פנים בחשיבה מחוץ לקופסה הפועל

COMFORT ZONE

חשמל הוא השחור החדש. תחת הקונספט הזה מעוצב הדור הבא של ספות הנוחות המציע מנגנונים מתכווננים שאחראים על