יום האשה 2016

לקראת יום האשה הבינלאומי נפגשתי לשיחה אישית על קריירה, משפחה ומה שביניהם עם שלוש נשות קריירה מובילות בתחום העיצוב והאדריכלות.

צילום: בני אדם


מיכל סביון קושמרו

אדריכלית ומעצבת פנים

צילום: בני אדם


ספרי לי איך הצלחת לשלב בין קריירה ומשפחה?
הצלחתי לתמרן בין קריירה לעבודה, כשבחרתי להיות עצמאית ולנהל את המשרד מהבית, לא תמיד בשעות שיגרתיות. כמובן גם בעזרתם של ההורים, כשהילדים היו קטנים

מהי נקודת התפנית שהזניקה לך את הקריירה?
נקודת התפנית היתה לפני כ-10 שנים כשקיבלתי לעצב דירת יוקרה בגודל של 800 מ״ר במגדלי yoo
פרוייקט מורכב מאוד שהתכנון שלו לקח כשנתיים.

ספרי לי על הישג משמעותי שהיה לך קשה להשיג ואת גאה בו
הישג משמעותי היה, כשעיצבתי את אולם הקונספט של kitchen Aid (למוצרים לבנים) בישראל והיחיד בעולם.

מה הטיפ שלך לאדריכלית צעירה בתחילת דרכה?
להיות קשוב ללקוח ולצרכיו ופחות לטרנדים חולפים.


דורית סלע

אדריכלית ומעצבת פנים

צילום: בני אדם


ספרי לי איך הצלחת לשלב בין קריירה ומשפחה?
זו אכן המשימה האמיתית, הניסיון בניהול העסק נותן לי כלים להתמודדות המורכבת. יש לי שעות קבועות כל יום שאני לא מוותרת עליהן, שעות בהן אני עם הבנות וזה זמן האיכות שלנו. כמו במשרד גם בבית אני נעזרית באנשים שאני סומכת עליהם וזה המתכון להצלחה

מהי נקודת התפנית שהזניקה לך את הקריירה?
כל פרויקט קידם אותי ולמדתי ממנו המון. אך זכור לי בית אחד לפני 8 שנים שהיווה עבורי אבן דרך , בית שעיצב אותי ואת השפה בה אני מאמינה.

ספרי לי על הישג משמעותי שהיה לך קשה להשיג ואת גאה בו
לא זכור לי הישג שרציתי ולא הגשמתי, אני תמיד מאמינה בלשאוף קדימה ולמעלה ולהשקיע את המירב בשביל להשיג אותו.

מה הטיפ שלך לאדריכלית צעירה בתחילת דרכה?
אהבה למקצוע, אין ספק שזה הטיפ הכי חשוב שיש לי לתת ואני מאמינה שזה הבסיס. בלי תשוקה למקצוע קשה להצליח.


ליאורה ניב פרומצ'נקו

אדריכלית ומעצבת פנים

צילום: בני אדם


ספרי לי איך הצלחת לשלב בין קריירה ומשפחה?
על מנת להיות אדריכלית מהשורה הראשונה, חובה להשקיע שעות עבודה רבות וזה אומר משעות הבקר המוקדמות לעיתים עד שעת לילה מאוחרת. לעיתים, פגישות שנערכות אצל לקוחות שעובדים במשך היום ומתפנים לקראת ערב, מרגיש לפעמים שהלקוחות חושבים שאת לא היית עסוקה במשך היום ובערב הנך פנויה לפגישות עסקים. כשהילדים פרשו לשינה, נהגתי לשרטט סקיצות ולבדוק תוכניות טרם שליחתם ללקוח. גם כיום אני עובדת לתוך הלילה. קריירה טובענית וגידול ילדים מחייבת עזרה של מטפלות, ביביסיטר, למזלי שתי בנותיי עזרו בגידול האח הצעיר ומלאו בצורה מופלאה את תפקיד האם. בסופי שבוע אני נוהגת לבשל ולפנק ולמלא את מכסת האמהות.

מהי נקודת התפנית שהזניקה לך את הקריירה?

תכנון אדריכלות פנים של מגדל משרדים "מגדל המוזיאון", בניין שנחשב לאייקון אדריכלי ותמיד יש תור של דיירים שמעוניין לשכון בו. היזם נתן לי יד חופשית לתכנון, פרויקט שנתנה לי ההזדמנות לתכנן פרויקט טרנדי עם פרטי אדריכלות חדשניים שלא נראו כמותם בישראל, כגון: מהלך מדרגות מזכוכית, חיפוי קירות בעץ, גופי תאורה שתוכננו על ידי, מסגרות למעליות שנשאו עד התקרה.

ספרי לי על הישג משמעותי שהיה לך קשה להשיג ואת גאה בו

בפרויקט דיור מוגן "עד 120" ברמת החייל שנחשב לדיור מוגן המפואר בארץ. פרויקט בשטח 42,000 מ"ר, פרויקט מאוד מורכב שיש בו לובאים מפוארים, חדר אוכל, אולם אירועים, ספא, חדר כושר, בריכה, בית כנסת, חדרי פעילות, דירות שונות, מחלקה סיעודית, מרפאה. נתבקשתי לתכנן אותו בסגנון נאו-קלאסי. לדוגמא: הריצוף בשטחים הציבוריים תוכנן מאבני שיש בגוונים שונים שיוצרים צורות גיאומטריות מרהיבות, מהלך המדרגות הראשי תוכנן מאבן שיש והמעקה תוכנן מעמודי שיש על מנת ליצור כניסה מרשימה לבניין. גוף תאורה עשוי מקריסטלים במשקל חצי טון נתלה מעל מהלך המדרגות, לגוף התאורהתכננתי מנוע המאפשר להנמיך את גוף התאורה לטיפול בו.

מה הטיפ שלך לאדריכלית צעירה בתחילת דרכה?

לא לפחד מלצלול למים עמוקים. להגיע לפגישה ולהפגין בטחון ולדעת שאתה עומד להשקיע את כל כולך בתכנון. תמיד, ללמוד את הפרויקט היטב מכל ההיבטים. מה רוצה הלקוח? מה התקציב המיועד? להפוך למגשים חלומות ללקוח ובנוסף לפתוח אפיקים חדשים ללקוח, להבין שהלקוח אינו אדריכל. להאמין בעצמך וביכולות שלך. בתחילת דרכי פגשתי מנכ"ל של בנק והצעתי את שירותי כאדריכלית. השאלה הראשונה שנשאלתי על ידו היתה:״האם תכננת סניפים של בנקים?״ עניתי לו שעדיין לא תכננתי ושאלתי אותו ״איך כל האדריכלים בעלי שם הגיעו להישגים?״ ברור שגם הם קיבלו הזדמנות של הפעם הראשונה. לימים תכננתי לאותו בנק כחמישים סניפים ונתנה בידי הזכות להביא רוח חדשה של עיצוב וזאת בזכות אותו מנכ"ל שנתן לי את ההזדמנות הראשונה.


אולי יעניין אותך גם:

סתיו: הוראות הפעלה

שלושה עקרונות לחימום האווירה בחללי הבית הסתיו הוא תקופה של התכנסות והתכוננות לעונה הקרה. אנחנו הופכים ביתיים יותר

טרנדים אחרונים בעיצוב תאורה

עולם העיצוב הופך לינארי מהפכת הלד שהחלה לפני 55 שנים ב-1962 הביאה לשינויים מרחיקי לכת בעולם התאורה ומשפיעה עד

2017 YEAR OVERVIEW

סוף שנה הוא זמן מצוין לסיכומים, אין כמו להביט לאחור ולהתרפק על מה שעבר בשנה החולפת. הבלוג שלנו עוסק