ירוק ירקרק זה הכי 2017

מורן פרי אוקון ולירון פרי סער 


מידי שנה חברת פנטון מכריזה על צבע השנה. הבחירה שלהם נלקחת ברצינות, והיא משפיעה על מעצבים מתחומי העיצוב השונים - החל מעיצוב הבית, עיצוב מוצרי צריכה, ועד עיצוב אופנה. Greenery הוא הצבע הנבחר לשנת 2017. הכוונה לירוק-צהוב, או בפרוש המילולי יותר- ירוק ירק. 

פנטון מסבירים שהגוון הירקרק מסמל רעננות, הרגשה של תחילת האביב, ובאופן סימבולי התחלות חדשות. הטרנד הירוק במובן הרחב יותר של המילה נמצא בחיינו כבר תקופה - הוא נובע מהרצון לחיים בריאים יותר, חזרה למקורות, ושימוש בחומרים טבעיים ופחות מתועשים. אפשר לומר שזהו טרנד אולטימטיבי, מכיוון שהטבע מהווה לו השראה. בין אם בצורות אורגניות בעולם העיצוב, בשימוש בחומרים טבעיים, או אפילו באוכל שאנחנו אוכלים - המשיכה לטבע מהווה כמיהה לשקט ואיזון בחיים הקאוטים והאורבנים של תקופתנו.

Natuzzi Editions B988


אז מה עושים עם הירוק הזה?

הוא גוון לא קר ולא חם, יש לו השפעה מרגיעה, כמו לרוב גווני הירוק, אך עם זאת נוכחות חזקה. בעיצוב הבית הוא יכול להתאים בנגיעות - כצבע לרהיט, לקיר מודגש בחלל, או כצבע משלים בדקורציה.

כמו כל גוון שמכניסים לחלל - חזרה על הגוון בכמה פריטים היא מתבקשת ומחמיאה. כלומר אם בוחרים ספה בגוון מסוים, כדאי שיהיה פריט דקורציה באותו גוון. אז אם בחרנו וילון ירקרק - כריות באותו גוון ישלימו את המראה.


Re-Vive  |  Pumpking  |  Float  |  Elsa  |  Pool


ה- Greenery כמו כל גוון טרנדי, עלול להימאס אחרי תקופה, וצריך להיזהר לא להפריז בשימוש בו. בעיצוב הבית היינו ממליצות את הפריטים הקבועים, הגדולים, אלו שפחות ברי החלפה - לבחור בגוונים נטרלים ועל זמניים, ואת הטרנדים להכניס בקטנות, בפריטים שניתן להחליף- כמו כורסא, כריות, וילון, או כגוון לקיר אחד. מבחינת שילובי צבעים שמתאימים לו, אפשר לצוות אותו לגוונים ניטרליים, גוונים עמוקים, פסטלים, מטאליים, ואפילו עם הגוון הורדרד סומק שנבחר לצבע של 2016 הוא משתלב מעולה. בריהוט הוא מתאים מאוד לגווני העץ למיניהם, ולטעמנו לבנים, חומים, וורודים הכי מחמיאים לו. הנה כמה מהגוונים שפנטון הציעו כשילובים מתאימים:

מתוך אתר pantone.com


אז זה לא שפנטון המציאו משהו חדש, או לגמרי מפתיע, כי עם הטרנד הירוק שהשתלט על החיים שלנו זה היה רק מתבקש שגוון ירקרק כלשהוא יככב בשנים הקרובות כצבע השנה. הם כן הפתיעו בבחירת הגוון עצמו של הירוק, גוון נועז ובעל נוכחות, ומעניין לראות אם באמת נראה אותו יותר ב2017, כמו שהיה עם הבחירות של פנטון בשנים קודמות.


מורן פרי אוקון ולירון פרי סער - אחיות ומעצבות בעלות סטודיו פרי

מתמחות בתכנון כולל ומקיף, החל משלב גיבוש הקונספט, דרך ביצוע תכניות עבודה, תכנון נגרות ופרטי ריהוט, תכנון התאורה ובחירת החומרים, ועד לשלב הדקורציה והלבשת הבית. לאורך כל התהליך המשותף ניצבים במרכז צרכי הלקוח וחלומותיו, כדי שהתוצר הסופי יהיה אישי ומותאם עבורו תוך הקפדה על האיזון שבין פרקטי לאסתטי.

אולי יעניין אותך גם:

נטוצי ממתינה לכם ב- SALONE DEL MOBILE

מעל ל-1300 מותגי ריהוט מכל רחבי הגלובוס יתקבצו שוב לשישה ימים בהם תוגדר תעשיית הריהוט לשנה הקרובה. SALONE

אביב – סקירה מאווררת

POOL – סדרת פסלי זכוכית צבעוניים האביב מרחיב את העיסוק באוורור וקלילות. זה לא שהחורף כאן באמת עונה

חוגגים עצמאות בנטוצי

חגיגות העצמאות משלבות חגיגה על עצם קיומה של מדינת ישראל, אך במובן הפילוסופי, החגיגה האמיתית היא על החירות.