על כורסת המעצב עם מורן גוזלי

צילום: מושי גיטליס

מורן גוזלי בעלת סטודיו בוטיק לעיצוב פנים ומתמחה בתכנון ועיצוב בתים פרטיים, דירות יוקרה וחללי תצוגה ומסחר. עבודות הסטודיו שמות דגש על מינימליזם צורני, קונטקסט סביבתי ומחקר של עיצוב חוויה בחלל. התייחסות לאור, חיבור אקלקטי, מבטים, טכנולוגיה וחומריות הם הבסיס לתכנון חללים מדויקים והרמוניים. פגשנו את מורן לשיחה קצרה על עיצוב פרויקט ייחודי ומלא הקפדה על פרטים.

M.Z HOUSE| Between The Mountains

דופלקס בפרויקט יוקרתי בירושלים הממוקם על צלע ההר ומשקיף לנוף הרהרי ציורי. הבית המתפרש על פני 300 מ"ר, נרכש על ידי משפחה ידועת שם, איש ציבור שאורח חייו היה הבסיס והפרוגרמה הראשונית לתכנון של הבית. זוג בשנות ה-50 לחייהם, עם שלושה נערים בוגרים. את החלוקה הפנימית תכננה המעצבת מורן גוזלי לפי צרכיהם של המשפחה.

סלון דגם TEMPO מבית נטוצי. צילום: מושי גיטליס

שטיח דגם RIFLESSO מבית נטוצי. צילום: מושי גיטליס

מנורה דגם VICO מבית נטוצי. צילום: מושי גיטליס

חלל אירוח אינטימי ומותאם לעבודה

הכניסה לבית מקומה א' – שטחה הוא כ- 30 מ"ר אשר תוכננה כחלל לובי ואירוח, בו יוכלו לערוך פגישות ועסקים מבלי להפריע לשאר דיירי הבית. בקומה ממוקמת ספריה, שולחן עבודה, מטבחון ושירותים, כל אשר נדרש לחלל אירוח אינטימי ולעבודה. הקומה השנייה היא הקומה הראשית והציר המרכזי בבית המשלבת בין חללים ציבוריים ופרטיים.

"הבחירה בנטוצי כמותג שדוגל באיכות המוצר, התאימה בדיוק לתפיסה העיצובית שלי כמעצבת. יכולתי לבחור בדיוק את הפרופורציות הנכונות, סוגי הבדים המתאימים לסוג הדגם הספיצי שבחרתי וליצור ממנו פריט ייחודי המתאים לבית. העמדת הריהוט בסלון התואמה בדיוק לגודל החלל. נבחרה ספה מרכזית בצידה הימני שזלונג בעור חום עוצמתי. הספה בקווים מאוד נקיים ומודרניים, המשרים קלילות ויוקרה יחד."

בצידו השמאלי של החלל, מוקמה יחידה נוספת והפעם מבד אפור בכדי ליצור קונטרסט עיצובי בחלל. "בספה הצידית החלטתי לבחור מודל ללא ידית בצידה השמאלי בכדי ליצור א-סמיטריות, קלילות ומראה מודרני ומיוחד. את הספות והשולחנות במרכז תחמתי בעזרת שטיחים בגוון כחול עמוק. החומריות השונה והייחודית שבחרתי בכמה סוגים של בדים, עור, פשתן ושטיח ייצרו מראה יוקרתי והרמוני." מספרת גוזלי.

צילום: מושי גיטליס

צילום: מושי גיטליס

כאשר עולים במדרגות הבית קשה לפספס את המונומנט העיקרי והמרשים ביותר, מחיצת פליז מתקרה ועד רצפה בייצור אישי ע"י מורן גוזלי. נראה כי כל קיר וכל אלמנט בבית, עברו תכנון מוקפד וייצור אישי עד לפרטי פרטים ונתפרו כמו בגד לגוף.

המחיצה הייחודית הורכבה ללא ריתוכים, כמו כן גם המעקה שתוכנן באותה השפה של המחיצה המודרנית, אשר משמשת גם כסוג של ספרייה. בנוסף מפרידה בין המדרגות למסדרון המפריד בין האזורים הפרטיים ומסדרון ונותן סוג של הסוואה ואינטימיות. החלוקה במחיצה יצרה חדירה של האור הטבעי בין אור לצל אשר משתנה במהלך היום והלילה. האלמנט הזה מפריד בין היתר ונותן אינטימיות בין החללים.

צילום: מושי גיטליס

עיצוב חדר השינה
המרחב הציבורי תוכנן כחלל פתוח שבו העשייה והשהיה במהלך היום. חדרי השינה והאזורים הפרטיים זכו לפרטיות מרבית כך שלא ניתן לראות מהחלל הציבורי את החללים הפרטיים, גם כשהדלתות פתוחות. החומריות חוזרת על עצמה גם בחללים הפרטים.  "בחדר השינה בחרתי במיטה של נטוצי, לה בחרתי בד קטיפה מתחלף שנותן מראה רומנטי ורך, מדגיש את האינטימיות העיצובית שבחלל. כל פרויקט הוא עיצוב טוטאלי, עם דגש לאיכות והקפדה לפרטי פרטים שבו כל אובייקט ואלמנט נגרות הוא בתכנון אישי ומותאם לבית, ייחודי לו ובעל שפה עיצובית אחידה ועכשווית. האתגר ליצור חווית עיצוב כך שכל הפרטים בה יוצרים חלל שלם, אחיד והרמוני. ההתמודדות רצופה בקשיים טכניים ופונקציונלי בביצוע מוקפד, שעל המתכנן להיות המנצח על כל המערכות ושבסופו של דבר הכל יתפקד כמערכת רציפה מסונכרנת אחת."

צילום: מושי גיטליס

מיטה דגם DIAMANTE מבית נטוצי. צילום: מושי גיטליס

קרדיטים:

עיצוב: מורן גוזלי

לדף הפייסבוק של המעצבת לחצו

פריטים מבית נטוצי: סלון - TEMPO | שטיח - RIFLESSO | מנורה - VICO | מיטה - DIAMANTE

צילום: מושי גיטליס

 

אולי יעניין אותך גם:

טרנדים אחרונים בעיצוב תאורה

עולם העיצוב הופך לינארי מהפכת הלד שהחלה לפני 55 שנים ב-1962 הביאה לשינויים מרחיקי לכת בעולם התאורה ומשפיעה עד

קולקציית אביב קיץ בנטוצי

האביב והקיץ שכבר ממתין מעבר לפינה הקרובה, יביאו לידי ביטוי עושר. עושר בבחירת החומרים, בשילוב ביניהם, באלמנטים גרפיים,

SUMMER EDITION

מגמת הנוחות כפי שנידונה במספר פוסטים בבלוג, מכתיבה כיום קו ברור למעצבי המוצר כשדורשת יחס זהה לזה שמקבלים