מתחמם


מלבישים את הבית
עיצוב עונתי מאפשר לחלל להיות תמיד מעודכן ובמקביל לשמור על ריענון קבוע. לכל עונה מאפיינים משלה, המגדירים אותה, בעיקר באמצעות פלטת גוונים, טקסטורות וחומרים. האביב מאופיין צבעוניות ריחנית, מתקתקה, הקיץ מתחבר לצבעוניות קלילה, ומשחקי שקיפויות היוצרים מראה מאוורר, הסתיו מקדם בברכה את צבעי השלכת והאדמה והחורף שם את מירב הפוקוס על הגוונים החמים והעמוקים, מרקמים גסים בעלי נוכחות ונעימים למגע – קטיפות, אריגים צמריים, קורדרוי ונוספים. ככלל כל תחום הטקסטיל המעוצב מאפשר שינוי מהיר. כריות, ווילונות, שטיחים, אהילים ומרבדים מציעים מנעד רחב של אפשרויות עיצוב במגוון סגנונות. פרטי ריהוט דומיננטיים, כמו ספה בגוון נועז או שולחן צבעוני, יכתיבו את בחירות הטקסטיל המעוצב והאבזור המשלים. כשמדובר בחללי פנים נייטרליים קל יותר להלבישם בכל עונה מחדש. מספיק לשלב במקבץ הכריות הממוקם על הספה בסלון, ציפיות עשויות ממגוון בדים ואריגים עונתיים, כדי להעניק מראה מחודש לחלל כולו. אין צורך לשבור קירות כדי להכניס משב רענן ומעט סטייל לחלל. גם קירות כח הם פתרון כשמבקשים לשנות אווירה. החורף מקדם בברכה גוונים מטאליים וגוונים כהים ועמוקים. אדריכלים ומעצבי פנים רבים נוהגים להשתמש בקיר כזה ומודעים היטב להשלכות שלו על החלל כולו. זה יכול להיות קיר במבואה או קורה במרכז החלל, שבכל עונה ייצבעו בגוון אחר, בטקסטורה משתנה או לחלופין בטפט, שחזר בעשור האחרון שוב למרכז הבמה ומהווה היום אלטרנטיבה לצביעת קירות.

מערכת ישיבה אדומה מחממת את החלל. נטוצי


את פרטי הבסיס לא משנים לעיתים תכופות ולכן על פרטי הבסיס, מערכת ישיבה, דלת כניסה, דלתות פנים, שולחן אוכל ודומים נוספים, להיות נייטרליים ככל הניתן.

מערכת ישיבה עשויה קטיפה, במראה נייטרלי. נטוצי


אביזרים משלימים ובראשם כריות הנוי יכניסו מנות גדושות של דגשים עונתיים לחלל. בעוד באביב יככבו כריות בגוונים שמיימיים, בחורף הכריות המתאימות ביותר יהיו כריות בגוונים חמים, עמוקיפ כגון אדומים, חומים, סגולים וכתומים.

פרט לאבזור המשלים, גם לצבעי הקיר קיימת משמעות רבה ביצירת אווירה. קירות כח הם אלמנט בעל כח רב כשמדובר ביצירת אווירה. כדאי לבחור קיר צר במבואה, עמוד קורה במרכז הבית או קטע קיר צר בסלון עליו ניתן ליישם טפט או לצבוע בגוונים עונתיים.


קיר כוח בחלל השינה. צבעוניות מונוכרומטית היא צבעוניות נייטרלית שתתקבל היטב בכל עונות השנה. טמבור. צילום: אסף פינצ'וק


מגוון כריות נוי. נטוצי


הכוכב האמיתי של החורף הוא הקמין. מדובר באחד האלמנטים יוצרי האווירה, המובילים. הקמים מעניק אווירה חמימה, תרתי משמע, הן ברמה העיצובית והן באיכות החום שהוא מפיץ. ואם בקמינים עסקינן, חשוב לדעת שקיימים שני סוגי קמינים עיקריים - קמין גז וקמין עצים (קמין הסולר כמעטו ואינו בשימוש). הבחירה ביניהם היא עניין של טעם ומה שחשוב יותר הוא לוודא מאיזה בית יוצר מגיע הקמין. הקמין שבתמונה של חברת גודין הצרפתית. בארץ ניתן להשיגו בא. ברפמן.


קמין גז מודרני. א. ברפמןאולי יעניין אותך גם:

בואו נשים דברים על השולחן

אם יצא לכם לבקר באחת מתערוכות העיצוב האחרונות בעולם או לקרוא סקירה של אחת מהן, וודאי שמתם לב

HOME STYLING

לקראת השנה החדשה שבפתח מארח VLOG העיצוב של נטוצי ישראל, את עמירן אלפסי, המעצב המסחרי של הרשת, כדי

שחור מט

BLACK MATT את גוון שחור המט אנו רואים באופנה ובאיפור כבר די זמן, ומ- 2019 נראה אותו במינונים