על כורסת המעצב עם סיגל מלכה

הכירו את המעצבת סיגל מלכה, בעלת סטודיו לתכנון ועיצוב פנים, בעלת תואר שני בניהול, המתמחה בתכנון וליווי פרויקטים פרטיים ומסחריים; עיצוב וילות יוקרה, בתים פרטיים ותכנון ועיצוב חללים מסחריים.

צילום: מאור מויאל - סטודיו רותם


הפרויקט

דירת 5 חדרים, בפרויקט יוקרתי במגדלים בבאר שבע, עבור משפחה בת 5 נפשות: זוג אקדמאים עם שני ילדים מתבגרים מתבגרים וחייל. הפרויקט כלל עיצוב והלבשת הבית: בחירת פריטי תאורה, פרטי ריהוט, וילונות ובחירת פריטים משלימים.

הפריטים של נטוצי בהם נעשה שימוש בדירה, הם ספת עור אפורה וארוכה במיוחד (3.35 מטר), זוג כורסאות עור יפהפיות בצבע חום ושטיח מרהיב בעבודת יד. בחירתם למעשה הכתיבה את מראה הסלון. בשל הקיר הארוך מאוד בסלון, היה צורך "לשבור" אותו, ולכן עליו מונחת ספה ארוכה, אך באופן לא סימטרי, נתלו שתי תמונות בסיום הספה, ולא מעליה, כדי למלא את הקיר הארוך במיוחד.

צילום: מאור מויאל - סטודיו רותם

השראה לעיצוב

העיצוב שנבחר כאן, הינו מודרני, וההשראה הייתה בהשפעה אפריקנית. תמונות של שתי נשים אפריקאיות שנבחרו, והוסיפו ממד של צבע ואופי, תרמו לחלל, ולפלטת הצבעים והחומרים שנבחרה - אפור-בטוני, שחור ונגיעות של עץ.

צילום: מאור מויאל - סטודיו רותם

פריט ריהוט ראשון בתהליך העיצוב

ספה/כורסא הינם אחד הפריטים הראשונים שאבחר בתחילת העיצוב, אך הרבה פעמים, יכול להיות שפריט אחד וקטן, יתווה את הקונספט, כמו פריט אקססוריז בצבעוניות מסוימת.

צילום: מאור מויאל - סטודיו רותם

טיפ לעיצוב חלל ייחודי

חשוב להבין שהחלל אותו באים לעצב, אמור לשרת את הדיירים המתגוררים בו ושיהיה להם נעים להיכנס אליו. לא צריך להיכנע לגחמות אופנתיות, שלא מתיישבות עם האופי או הנטייה הטבעית של הדיירים.

כששומרים על קווים נקיים וקלאסיים, קל לייצר חלל נכון והרמוני. בד"כ, אני ממליצה לבחור את פלטת הצבעים, כך שיהיה צבע עיקרי, שקט, ועוד נגיעה קלה של שני צבעים נוספים, אשר יעטרו את החלל, ולא בצורה מוגזמת. בחירה של פריטי ריהוט בעלי קווים ישרים, עם הכנסת קריצה כלשהי, כמו כורסא מעניינת, שתכניס ענין לחלל.

צילום: מאור מויאל - סטודיו רותם


אולי יעניין אותך גם:

בהתאמה אישית

הכירו את ה- MELPOT ה- Melpot היא מערכת ריהוט מודולארית המביאה לידי ביטוי לייף סטייל במיטבו. המערכת מאפשרת

שלושה דברים שאתם חייבים לדעת על תאורה

תאורה היא עולם ומלואו ולא ניתן לאפיין אותה על רגל אחת, אך עם זאת, עד שתחליטו לקחת יועץ

טרנדים אחרונים בעיצוב תאורה

עולם העיצוב הופך לינארי מהפכת הלד שהחלה לפני 55 שנים ב-1962 הביאה לשינויים מרחיקי לכת בעולם התאורה ומשפיעה עד