סיפור על חקלאות וים

הקולקציות החדשות בעיצובו של מרסל וונדרס

מרסל וונדרס עיצב שתי קולקציות קונספטואליות, שהיוו את אחד המוקדים החשובים בביתן נטוצי בתערוכת SALONE DEL MOBILE שהתקיימה החודש במילאנו, והעניק בכך הוכחה נוספת לנחיצותו וחשיבותו של הסיפור העומד מאחורי קולקציית מוצרים. וונדרס עיצב שתי קולקציות, כל אחת קבלה חלל נפרד במתחם ביתן נטוצי – אחת עוצבה תחת קונספט חקלאי, ששאב השראתו מתנובתה של אדמת פוליה, הממוקמת בקצהו הדרומי של המגף האיטלקי, העיר בה נוסדה נטוצי ובה פועל עד היום מפעל החברה. 

MARCEL WANDERS

הקולקציה כוללת מגוון פריטים המשתלבים ביחד לכדי סיפור מרתק ויכולים גם לעמוד כל אחד בזכות עצמו. השטיח שנפרס במרכז החלל הוא שטיח המציג שכבות עשירות של טונים ירוקים הנשזרים זה בזה ומסמלים את מטעי עצי הזית של פוליה  – את צבעו הירקרק ואת השכבות המאפיינות את גזעו השורשי. על השטיח הוצב שולחן סלון מעץ טבעי, שעוצב בהשראת המריצה ששימשה את עובדי האדמה להובלה. ספות העור בקולקציה עוצבו בקו צעיר, בגוון חום דבש, בנימה אגוזית, המזכיר את אדמת פוליה ולצידן הציב וונדרס הדומים ופופים הדומים בצורתם לחביות בהם היו שמים את הזיתים מהמסיק. צורתם כובשת ומעניקה מנות גדושות של אופי ואותנטיות לקולקציה כולה. מדובר בחביות עץ בגדלים שונים שבצידן ידיות עשויות חבל בד מאסיבי בגוון שמנתי והמושב, עשוי מאותו עור ממנו עשויות הספות, הוא מושב שניתן להסרה ומגלה תחתיו שטח אחסון. חזית שידת השירות שהוצבה בחלל, חופתה הדפס בגוון זית והשלימה בכך סיפור מרתק על חקלאות איטלקית, אותנטית, המאירה את שורשי החברה העבותים, הקשורים למקום ומעריכים את עבודת הכפיים ואת תוצרת האדמה.


השניה, הוצגה בחלל הסמוך. קולקציה ששאבה השראתה מעולמות של ים. פוליה הידועה ברצועת חוף אקזוטית ומרהיבה, העניקה לוונדרס את מקור ההשראה המרכזי. גם כאן עוצב שטיח, אלא שהפעם פלטת הגוונים שאפיינה אותו הייתה פלטה של כחולים עמוקים. עליו הוצב שולחן עץ שעוצב בהשראת סירות דייגים ולצידו שני כסאות מתכתיים עם משענת שהציגה מוטיב רישתי שסימל את רשת הדייגים. על גבי השולחן הוצבו אלמנטים לבנים דקורטיביים במראה כדורי עם בליטות קטנות, שדימו צדפים ואלמוגים. הכורסאות שעיצב וונדרס בקולקציה הימית הן כורסאות בעלות משענת גבוהה במיוחד במראה מעוגל ומכונס, המזכיר את מראה הצדפות.

שתי הקולקציות שעיצב וונדרס מעניקות סיפור מרתק, הקושר אותן לנוף, לריחות, לתחושות ולאקלים המאפיין את פוליה ובכך גם את נטוצי, מותג איטלקי וותיק, המחובר בנימיו העדינים ביותר לאדמת פוליה, למקומות השורשיים ביותר שלה. וונדרס הצליח לבטא ברגישות אינסופית ובדיוק רב את החיבור הכה שורשי ואת הדיאלוג העמוק שמנהלת נטוצי עם הסביבה בכלל ועם סביבתה של פוליה בפרט. שני החללים שאבו אליהם את המבקרים, הצליחו לנתק אותם מהסובב אותם ועטפו אותם בסיפור מרגש על חומר, מגע, שורשיות ומסורת.


אולי יעניין אותך גם:

תורת הסידורים

חוויית לקוח הוא ערך מרכזי המגדיר מותג מסוים. החוויה הזאת מגדירה את המותג תוך התבססות כמעט מוחלטת על

טרנדים אחרונים בעיצוב תאורה

עולם העיצוב הופך לינארי מהפכת הלד שהחלה לפני 55 שנים ב-1962 הביאה לשינויים מרחיקי לכת בעולם התאורה ומשפיעה עד

STUDIO MEMO

סטודיו MEMO הושק ב- 2011 על ידי פרופ' רוברטו טאפינסי והאדריכל מאוריציו מאנזוני כסטודיו לעיצוב פרטי ריהוט עכשוויים