שלושה דברים שאתם חייבים לדעת על תאורה


תאורה היא עולם ומלואו ולא ניתן לאפיין אותה על רגל אחת, אך עם זאת, עד שתחליטו לקחת יועץ תאורה, יש שלוש נקודות התייחסות שעשויות לסייע לכם בבחירה.

תאורה טכנית

תאורה טכנית היא סוג תאורה שמטרתו לייצר מרקם אור בחלל מסוים. כשמדובר בתאורה טכנית, הגוף עצמו פחות חשוב (לעיתים רבות הוא אף יהיה נסתר לחלוטין), והאלמנט המרכזי הוא עוצמת האור, ההצללות והשטח אותו נדרש הגוף להאיר. לעיתים מדובר בחלל מגורים חשוך שמבקשים לשטוף אותו באור מלאכותי שיעניק מראה קרוב ביותר לתאורה הטבעית. במקרה אחר, מדובר בחלל רחב ופתוח, המחולק למספר פונקציות שונות, למשל- משרד ביתי, סלון ופינת הסבה, והדרישה היא לייצר הפרדה בין הפונקציות השונות בחלל באמצעות תאורה. במקרה נוסף, יכול להיות בית שעל קירותיו מוצגות יצירות אמנות רבות המהוות חלק מאוסף של בעלי הבית ומהוות את מרכז תשומת הלב בו ועל התאורה בחלל לגרום ליצירות לבלוט ולקבל את מירב תשומת הלב. בכל אחד מהמקרים, הבחירה בגופי התאורה הטכנית יהיו שונים לחלוטין. חשוב לגבש את הצרכים האישיים באופן המדויק ביותר ובכך להקל על הבחירה והלפוך אותה מדויקת יותר.

ELSA - מנורת קריאה בעלת שיפוע מתכוונן

תאורה דקורטיבית

גופי תאורה דקורטיביים הם שווי ערך לכל פריט דקורטיבי אחר בחלל. התאורה הדקורטיבית מפיצה אור נעים, אך הבחירה בה היא בחירה על בסיס של טעם אישי ופחות בשל האור שהיא מפיצה. ישנם גופים עומדים, מונחים, תלויים וצמודי קיר. התאורה הדקורטיבית היא מענה משלים לתאורה הטכנית. מרקם התאורה המושלם כולל את שני סוגי התאורה.

GONG - מנורת תקרה מעוצבת בהשפעה אוריינטלית

יצירת עניין

עניין נוצר בחלל מסוים כתוצאה ממשחקי טקסטורה, גבהים, צורות ודוגמאות. כשבוחרים גופי תאורה דקורטיביים, חשוב לייצר סוג של סיפור מעניין, שמצד אחד יקשור את הבחירות ביניהן ומצד שני ישאיר מקום לשוני. אם בחרתם שני גופי תאורה עומדים, אולי נסו לשקול לבחור שניים בגבהים שונים. אם בחלל המגורים שני גופי תאורה עומדים, בפינת האוכל ניתן לשלב גוף תלוי. אם גוף תאורה אחד מאופיין באהיל גרנדיוזי מאוד ועשיר, אולי כדאי לחשוב על אהילים מעט מאופקים יותר לגופים האחרים. 

COSMO - מקור אור ייחודי עם פתחים אליפטיים שנוצרו בטכנולוגית לייזר תלת-מימד חדשנית

המינונים והאיזונים עדינים מאוד, דורשים הקשבה ויכולת לראות תמונה גדולה. אפשר לעשות זאת לבד, אך מומלץ מאוד להתייעץ עם מעצב פנים, אדריכל או יועץ תאורה.

ONDA - פרטים גליים היוצרים משחקים עדינים של אור וצל


אולי יעניין אותך גם:

מי מסתתר מאחורי

השטיחים מסייעים להסתיר, מבליטים את מה שעומד לידם ומכניסים לחלל הביתי חום רב. סוג של תחפושת רב שנתית

מתחמם

מלבישים את הבית עיצוב עונתי מאפשר לחלל להיות תמיד מעודכן ובמקביל לשמור על ריענון קבוע. לכל עונה מאפיינים

טרנדים אחרונים בעיצוב תאורה

עולם העיצוב הופך לינארי מהפכת הלד שהחלה לפני 55 שנים ב-1962 הביאה לשינויים מרחיקי לכת בעולם התאורה ומשפיעה עד