שמים דגש

שכבת העיצוב הסופית מדגישה את עיצוב החלל כולו. היא שווה בערכה לאותו קורט מלח שמדגיש את מתיקות העוגה >>

מערכת הישיבה היא שנותנת את הטון בחלל ומהווה את נקודת ההתייחסות העיקרית כשמתפנים לבחור את פריטי האבזור המשלים. על האבזור המשלים להשתלב כנקודות המדגישות את מערכת הישיבה כמו גם את העיצוב שנקבע בחלל, ולא להשתלט עליהם. הפריטים המשלימים הם רבים וכך גם האפשרויות לעבוד עמם. כדאי לבחור מעט ומדויק. בחירה מרובה תיצור עומס מיותר ותפספס את המטרה. פרט למערכת הישיבה שנבחרה, ישנם פרמטרים רבים נוספים המשפיעים על בחירת האבזור המשלים – מידות החלל, הפרופורציות שלו, סגנון העיצוב, מרקם התאורה, כיווני הפתחים ועוד ועוד. קבצנו כאן מגוון רעיונות מעוררי השראה ובעלי ערך מוסף.

תאורה:

מעבר למרקם התאורה הטכנית, קיימים גופי תאורה שמוסיפים מנות נוספות של אור בחלל. לרוב מדובר באלומת אור רכה שיוצרת אווירה. הצבת גוף תאורה יכולה להדגיש פינה מסוימת בחלל. גוף התאורה יכול לעמוד לצד או מאחורי מערכת הישיבה או לחלופין להיות מונח על שולחן הקפה, במידה וזה רחב דיו. גופי תאורה רבים מגיעים בוורסיה תלויה, עומדת או מונחת, כך שניתן להתאים את הגרסה המתאימה לחלל הספציפי.

אביזרי נוי:

אביזרי נוי הם סוג של נקודות צבע. אסור להגזים בכמות שלהם בחלל ומומלץ לבחור במספר מדויק של פריטים, כזה שיעביר מסר עיצובי מהודק מבלי ליצור עומס מיותר. ניתן לשלב את חפצי הנוי בין מדפי הספריה, על שולחן הקפה בסלון, על שידת הכניסה לבית ועוד. אם מערכת הישיבה שלכם בהירה מאוד, כדאי לבחור בפריט בגוון עז, שיעמוד לצידה, והפוך.

שטיחים:

שטיח הוא מהאלמנטים החשובים ביותר. למעשה הוא יושב על התפר שבין אבזור משלים לפריט ריהוט. הנוכחות שלו בחלל מורגשת מאוד והתוספת שלו למראה הכולל המתקבל מאוד משמעותית. שטיחים רבים יוצרים עניין בזכות הדוגמאות שעליהם ולווא דווקא בשל שילובי צבעים נועזים.אביזרים פונקציונליים:

לצד אביזרי הנוי, קיימים אביזרים משלימים שמעבר להיותם יפים הם ממלאים פונקציה שימושית, כגון- שעוני קיר, סטנדים לעיתונים, כריות, מראות ונוספים. כשמדובר במראות, כדאי לזכור שרבות מהן מאפשרות משחקי תליה של מספר מראות יחדיו, היוצרים מראה של אלמנט אמנותי בחלל. מיקום מקבץ מראות מעל מערכת הישיבה ידגיש אותה וימשוך את תשומת הלב לכיוונה.

שחור לבן:

על אף הנטיה לתפוס את צבעי השחור והלבן כצבעים מונוכרומטיים, הם יכולים ליצור עניין רב בחלל. כשבוחרים בצבעוניות זו, כדאי לבחור בפריטים בעלי צורה מעניינת, הדפסים מיוחדים או שימוש בחומריות יוצאת דופן.

מבשמי חלל:

אם האבזור המשלים מדגיש את העיצוב כולו, הרי שמבשמי החלל מדגישים את האווירה שיצרנו באמצעות האבזור המשלים. המבשמים הם סוג של חותם הסוגר ומהדק את כל הבחירות, כשעוטף אותם תחת הניחוח הנכון, המתאים לאווירה שביקשתם ליצור. ישנם ריחות כבדים מאוד, קלילים, מתקתקים ועוד. חשוב להתחבר לניחוח באופן אישי אך במקביל, חשוב להתאימו לאווירה שנוצרה בחלל כולו.אולי יעניין אותך גם:

MOOD BOARD

הדרך ליצירת חלל ביתי והרמוני קבלו את המלצותיו של עמירן אלפסי, המעצב המסחרי של הרשת, ליצירת לוח השראה:

מחשבות לבנות

לבן הוא צבע של חג וכנראה שזה מה שגרם לנו לדבר עליו דווקא בסמוך לראש השנה, אבל לא

על כורסת המעצב עם רחלי בן אבי

צילום: אורית אלפסי מעצבת הפנים רחלי בן אבי החלה את דרכה בתחום העיצוב, לאחר שנים רבות בתפקידים בכירים בתחומי