על כורסת המעצב עם ארז חייט

צילום: אלעד גונן

מעצב הפנים ארז חייט הינו בעל סטודיו עצמאי המתמחה בעיצוב ותכנון בתים ודירות יוקרה, משרדים וחללים מסחריים. הוא בוגר מצטיין של מרכז הבנייה הישראלי, וכבר בזמן לימודיו זכו עיצוביו לשבחים בתעשייה ונבחרו להובלת פרויקט עבור מתחם ציבורי מרכזי. בנוסף לפעילותו בסטודיו, ארז מרצה בפורומים מקצועיים בתחומי העיצוב השונים.

צילום: אלעד גונן


דופלקס מעוצב במרכז הארץ

בעלי הנכס הם משפחה בעלת 3 ילדים ממרכז הארץ, אשר רכשה דופלקס הבנוי על פני 180 מ"ר ועוד 50 מ"ר מרפסת. הם ביקשו לעצמם בית יוקרתי וייחודי ברמה העיצובית הגבוהה ביותר, שישלטו בו צבעים בהירים. ועוד בקשה אחת - קיר בטון.

כבר בתחילת הדרך המעצב שינה את מתווה הבית והעמדת הריהוט, והוסיף מדרגות ברזל מרחפות כאלמנט פיסולי ייחודי. הדלת הראשית מכניסה לחלל המרוצף דמוי בטון ולצידה מציץ המטבח. מיקומו המוצנע הוא נגזרת של אדריכלות הבניין, אך מיקום האי השתנה עבור פרקטיות ואסתטיקה והוא חופה משטח לבן בדוגמת גידים אפורים.

ספה דגם TIMIDO ושטיח SETI מבית נטוצי

בחירת הריהוט בחלל

הספה האפורה עומדת באנכיות לשולחן פינת האוכל ומשמשת כמעין גבול שבו מתחיל הסלון. היא נבחרה בקפידה מחברת נטוצי גם כיוון שגודלה מתאים למרחב בדיוק מושלם, וגם כיוון שהיא בעלת גב אלגנטי עם תיפורים נקיים, עובדה חשובה כאשר רואים אותה מהכניסה. היא גדולה ומפנקת ובכך מאפשרת איחוד משפחתי, אך המסה שלה מתאזנת בזכות הרגליים האווריריות שמייצרות תחושת ריחוף. לצידה זוג כורסאות כחולות מעור קשיח שיוצר איזון עם רכות הבד האפור.

מולן ניצבים שני שולחנות עגולים מברזל שחור, כשמעליהם חוזרים אותם עיגולים באותו החומר בצורת גופי תאורה ואדניות מרחפות שעיצב המעצב בעצמו ואף שתל בקפידה את הצמחים. הירוק הצומח מכניס חיים לבית, ויוצר קשר פנים-חוץ עם המרפסת שצמודה לו. העיגולים בתקרה משחקים במשחק "שלם וחסר" כשהתאורה חלולה והאדניות מלאות. מנורה עומדת ליד הספה נבחרה מאותה סדרה ובכך קושרת את הרצפה והתקרה. כל הפריטים יושבים על שטיח אפור שמכניס חמימות לסלון וממסגר אותו במרחב, כמו גם מיסגור של הוילונות הלבנים שנופלים ברכות על החלונות.

צילום: אלעד גונן

קיר כח

קיר הטלויזיה הוא קיר הכח, שהוא טביעת האצבע של המעצב שחוזרת בכל פרויקט. הוא בנוי משלושה חומרים שהם מיקבץ של החומרים אשר מופיעים ברחבי הבית: חלקו התחתון הוא מזנון מדקטון שחור, שחוזר בתצורתו על צורת ההנמכה השחורה שמולו. במרכז הקיר יושמו לוחות שיש א-סימטריים כמשטח המטבח, שהם המשך ישיר של הבטון הא-סימטרי שאנכי להם. חלקו העליון של הקיר משמש לאחסון ומוסתר בדלתות סימטריות מאלון כמו חזית המטבח, וגם הן תוכננו כקו המשכי לבטון האנכי להן. בתחתיתן הושתל פס תאורת אווירה להתענג על החלל בשעות הערב.

קרדיטים:

עיצוב: סטודיו ארז חייט

צילום: אלעד גונן

ריהוט: ספה דגם TIMIDO ושטיח SETI מבית נטוצי


אולי יעניין אותך גם:

DESIGN A-Z

עמירן אלפסי המעצב המסחרי של נטוצי ישראל, מעניק שישה טיפים ליצירת טוטאל לוק בחלל הביתי אני תופס חלל

אביב – סקירה מאווררת

POOL – סדרת פסלי זכוכית צבעוניים האביב מרחיב את העיסוק באוורור וקלילות. זה לא שהחורף כאן באמת עונה

COMBINATION

העמדת ריהוט נכונה בחלל העמדה נכונה של הריהוט בחלל היא אחד המפתחות המרכזיים לעיצוב נכון. זה לא משנה