COLORFUL

נקודות משמעותיות בתפיסת צבעוניות על ציר הזמן

תמונה: shutterstock

ההכרזה על צבע השנה, הייתה טיימינג נהדר לדבר על צבע – כיצד תפסו אותו בעבר, איך אנחנו תופסים אותו היום וכיצד נתפוס אותו בעתיד.

צבע השנה 2020 - Classic Blue
במהלך החודש הכריזה ענקית הצבע Pantone על ה- Classic Blue כצבע השנה לשנת 2020. מדובר בגוון שמשרה רוגע וביטחון שמבליט את התשוקה ליצור יסודות אמינים ויציבים, עליהם נבנה את עתידנו, כך מסבירים בפנטון. לדבריהם, עם סיום העשור ותחילתו של אחד חדש צפויים שינויים רבים, חלקם מטלטלים, ובכחול הקלאסי קיימת הבטחה להגנה ויציבות, מדובר בצבע שבונה חיבור ומהווה תשובה לקצב המהיר של העולם הנוכחי.
הכחול הנבחר משדר אמינות ומסמל עוגן שניתן לבנות עליו, במיוחד בעת הזאת בה אנו חוצים את הסף לעידן חדש.

DOVE -מתוך קוקלציית נטוצי 2020מתוך קוקלציית נטוצי 2020תמונה: shutterstockתמונה: shutterstockמתוך קוקלציית נטוצי 2020


בהשפעת שנות ה- 80
הצבע הוא סוג של אינטרפטציה להלך הרוח התקופתי והבחירה בו היא על בסיס ההתרחשויות השונות, הפיזיות, המנטליות והטכנולוגיות המגדירות את העולם באותה העת.
'ממפיס', שקמה כאן בראשית שנות ה-80 בהובלתו של המעצב אטורה סוטאס, וקראה טיגר על סוג של שמרנות עיצובית אירופאית, שהייתה נהוגה באותה העת, היא קבוצה שמטרתה הייתה ליצור עיצוב רדיקלי וגישה חדשה לעיצוב. חללי הפנים ספוני העץ, בעלי המראה הכבד, פינו מקומם לצבעוניות משמחת, ולשילובים נועזים. במובן מסוים, מסבירה ניבה יחיאב, חוקרת טרנדים בשדות הצבע והעיצוב, העולם חוזר לשם. היינו המון סביב לבן ושחור ואנחנו חוזרים למה שקרה עם ממפיס, רק ממקום אחר וממניעים שונים.

קבוצת ממפיס קראה תיגר על השמרנות האירופאית. תמונה: shutterstock


שנות ה-2000
יחיאב מדגישה דמויות על גבול ההתרסה שמבחינתה הן הפנים של המגמה החדשה – מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ון הון, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, להקת שלווה וזוכת האירוויזיון נטע ברזילי. כולם מהווים דוגמה להצבת השונה בחזית. וכשהכל לגיטימי, היא מסבירה, אז גם הצבעוניות פורצת גבולות. זאת הסיבה שבקולקציות פריטי הריהוט אנחנו נתקלים בשילובים שבעבר הלא רחוק לא היו מתעכלים אצלנו בקלות - ורוד בייבי לצד אדום ארגמן, ירוק מנטה עם כתום ועוד ועוד.

תמונה: JStone / Shutterstock.com


מה יהיה? יחיאב מסבירה שהצרכן עדיין לא שם, מבחינת השימוש בצבע, יש עדיין לאן לשאוף, אך כן ניתן לראות שהצבע נכנס, וכנראה ימשיך להיכנס יותר ויותר אל תוך חללי הבית, בעיקר באמצעות אביזרים משלימים. האבזור המשלים אינו מחייב בהשוואה למשל לקיר צבוע, ולכן הצרכן נוטה להתמסר אליו. פריט ריהוט מסוים כמו כורסה או אביזרים משלימים כמו וואזות, גופי תאורה ומוצרים נוספים, יעניקו נקודות צבע משמעותית שהלקוח יתחבר אליהן וירגיש מיוחד בזכותן. החינוך לאינדיבידואל מתחיל ממסגרות החינוך האלמנטרי. ככל שמסגרות החינוך יעניקו לילדים כלים לפיתוח האינדיווידואל כך נראה יותר צבע בעתיד, על קולבי הבגדים ובחללי המגורים. על אף הסירבול של מערכות החינוך המקומיות, כן רואים מיקוד חשוב בפיתוח האינדיווידואל ולכן העתיד נראה צבעוני יותר מבעבר.

פרטי ריהוט ואביזרים מתוך קולקציית נטוצי 2020אולי יעניין אותך גם:

WINTER IS HERE

תמונה: shutterstock זה הזמן להתכרבל: כל הפרטים ליצירת חלל שינה חורפי אין ויכוח על כך שכשקר בחוץ, הרייטינג

ביקור מעצבים בחנות הדגל של נטוצי במילאנו

victor vasilev   במהלך התערוכה אירחנו בחנות הדגל של נטוצי במילאנו קבוצה של 30 אדריכלים ומעצבים, שזכו לסיור

COMBINATION

העמדת ריהוט נכונה בחלל העמדה נכונה של הריהוט בחלל היא אחד המפתחות המרכזיים לעיצוב נכון. זה לא משנה