NEW COLLECTION

ארזנו את כל מגמות העיצוב האחרונות שנחשפו בתערוכת העיצוב במילאנו וספרנו את הימים עד שנוכל ליהנות מכל הטוב הזה, כאן אצלנו. קולקציית נטוצי 2019 הגיעה ובמהלך החודש הקרוב תתמקם באולמות הדגל. הקולקציה מרהיבה וכוללת מגוון רחב ומעורר השראה של פריטי ריהוט ופריטים משלימים ועד סוף דצמבר תושלם הגעתה לישראל.

ספת קטיפה אייקונית שנחשפה ב- Salone Del Mobile 2018, הומאז' לספה שיוצרה לראשונה בשנות ה-90

בקולקציה החדשה של נטוצי ניכר קו צעיר ועדכני, המצליח במקביל לשמור על ערכי המותג ועל הקשר לשורשים ולמקורות שלו. הקולקציה מוכיחה כי הרומן עם הקטיפה מעמיק ועובר שלב ביחסים. עוד ועוד קטיפות במנעד רחב ומגוון יותר של צבעים, מגדיר סדרות של ספות, כורסאות וראשי מיטה.

ספת הקטיפה האייקונית הייתה מהפריטים המרכזיים שהוצגו בביתן נטוצי בתערוכה. הספה מייצגת זיקה נוסטלגית והתרפקות על קסם העבר. ספת הקטיפה עוצבה לראשונה בשנות ה-90 של המאה הקודמת ולקראת תערוכת Salone Del Mobile 2018 ערך לה המעצב מיקלה מניסקרדי הומאז' שהפך אותה במהרה לאחד הפריטים המבוקשים ביותר בקולקציה.

לצד הקטיפה ניכר שימוש בעור ובעץ. מי שביקר בתערוכה, ודאי זוכר את שולחן ה- TORSION של המעצב האיטלקי בליני. השולחן מהווה סוג של מונומנט, יצירת אמנות גרנדיוזית שקיבלה את הבאים לביתן התערוכה, הוא אמנם אינו חלק מהקולקציה המסחרית, אך מייטיב להדגיש את היותו מקור השראה ליצירת הקולקציה. השולחן עשוי עץ זית המתחבר לעצי הזית בפוליה, עיר הולדתו של המותג. פלטת השולחן העליונה, עשויה זכוכית המאפשרת לבסיס השולחן העשיר להשתקף דרכה. השולחן מציג בעידון עוצמתי מפגש בין חומרים וטקסטורות ושופך אור על מקורות ההשראה לעיצוב הקולציה כולה.  

שולחן TORSION של המעצב Bellini שופך אור על מקורות ההשראה לקולקציה כולה

קולקציית הריהוט של מרסל וונדרס עליה כתבנו בהרחבה בפוסט שפורסם בסמיכות לתערוכה, כוללת שימוש ניכר בעור ועץ. גם כאן, כמו בעיצוב שולחנו של בליני - TORSION ניכרת הזיקה לפוליה, מולדת המותג בה ממוקם עד היום המפעל המרכזי של נטוצי. הקולקציה של וונדרס משכה תשומת לב רבה בסצנת העיצוב הבינלאומית והיא תהיה חלק מהקולקציה החדשה של נטוצי בישראל.

מרסל וונדרס – שימוש ניכר בעור. מתוך קולקציה שעוצבה כמחווה לפוליה מולדת המותג נטוצי

מעבר לעיסוק בחומריות ובמפגשים המרתקים בין טקסטורות, ניחנת הקולקציה החדשה בדגש מיוחד על ארגונומיה אסתטית. לא די בארגונומיה או בקו אסתטי מובחן. השילוב בין השניים עבר כחוט השני בתערוכה והוא מאפיין גם את הפריטים שיגיעו לישראל. אחת הדוגמאות המדויקות לשילוב היא קולקציית VENERE של המעצבים BERNHARDT & VELLA. הפריטים כולם מעוצבים בקווים רכים, הרמוניים, צורות אליפטיות ופינות מעוגלות אשר יוצרות יחדיו מראה רך בנימה נשית. הפריטים בקולקציה שונים זה מזה בחומריות, אך ניכרת שפה ברורה הקושרת אותם יחדיו בהרמוניה. שידות הצד מאופיינות בשליפה של מגירות נסתרות המאפשרות אחסון של תכשיטים, משקפיים ופריטים נוספים שמקומם ליד המיטה. המיטות בקולקציה מתוכננות עם גב מיטה מתכוונן המאפשר שינוי פוזיציה ומייצר שהות נעימה בחלל השינה עוד לפני השינה עצמה. הגב הארגונומי הינו בעל מסרים אסתטיים ומגיע במנעד של חומרים כולל קטיפה מעודנת. מראה נקי והרמוני, ללא פרטים מיותרים. הכל במקום. המראה הכללי שואף למינימליזם אלא שהשימוש היומיומי חושף רמה ארגונומית גבוהה וחוויית משתמש מהודקת המכילה פרטים נסתרים רבים ושימושיים.

מיטה המציעה חוויית שינה המקפלת בתוכה עיצוב וארגונומיה מתוך קולקציית VENERE

שידה אליפטית מתוך קולקציית VENERE מציגה מראה נקי מעוגל עם מערך מגירות נסתרות

קולקציית נטוצי לשנת 2019 היא קולקציה מרגשת, המציעה קו בעל נימה צעירה ומתוחכמת ואף נועז לעיתים. קולקציה שמציבה את העיסוק בנראות ובחוויית המשתמש בסדר חשיבות זהה, וממשיכה להפתיע בתשומת הלב שמעניקה לחומר, לצבע, לגימורים ולטקסטורה. הקולקציה כאמור, תכנס במהלך דצמבר לחנויות הדגל בישראל. 


אולי יעניין אותך גם:

FURROW

ספת FURROW בעיצובו של מרסל וונדרס נכנסה לרשימת ADI Design Index 2019 והיא מועמדת לפרס היוקרתי ADI Compasso

מיכל נידם

הום סטייליסטית ירושלמית, בת 42 אמא ל-5 ילדים. הום סטייליסטית, מלבישת בתים.לאחר שנים רבות בהם עבדתי בתחום אחר לחלוטין

THE WAY OF LIVING

הבשורות שהציגה נטוצי בתערוכת 2018 SALONE DEL MOBILE ביתן נטוצי בתערוכת SALONE DEL MOBILE שהתקיימה החודש במילאנו, הציג