THE WAY OF LIVING

הבשורות שהציגה נטוצי בתערוכת 2018 SALONE DEL MOBILE

ביתן נטוצי בתערוכת SALONE DEL MOBILE שהתקיימה החודש במילאנו, הציג שלוש בשורות מרכזיות, כולן באמצעות מוצרים וקולקצית שהושקו לראשונה בתערוכה –

SMART HOME

ה- SMART HOME הוא שיתוף פעולה שערכה החברה עם המותג הבילאומי LG. בביתן התערוכה הוקצה חלל בו מוקם סלון מעוצב, לצד מכשיר אדים המתפקד כמנדף ריח ושולחנות צד מהוקצעים בתוכם שולבו מטענים נסתרים, המאפשרים למשתמש להניח את המכשיר הטלפון על השולחן, והמכשיר נטען. מטען זה מותאם למכשירי אייפון מדור 7+ ומעלה. מיכל אגוזי, מנהלת קשרי האדריכלים של קבוצת קאופמן הסבירה שהחידוש המרכזי במתחם הזה, היה הצטרפותן של הכורסות והספות לחגיגה. "בית חכם קיים בוורסיות שונות בעולם. זה נכון שכבר ראינו בעבר מטענים נסתרים, אבל במתחם הזה הבשורה מגיעה דווקא מכיוון הספות והכורסות שגם הן משתלבות ביצירת הפתרון המתקדם לצרכן". באמצעות אפליקציה ייעודית שפותחה, ניתן לייצר מגוון רחב של תרחישים. למשל, אם תבחרו באפליקציה במצב של מנוחה, המערכת תדע להסיט מעט את הכורסא לאחור, לכבות את הטלויזיה, להפעיל את מנדף הריח וכן, פלייליסט מרגיע המותאם למצב מנוחה. מערכות הישיבה כולן מחוברות לאפליקציה ומאפשרות ביצוע של מגוון פוזיציות בהתאמה אישית, בין אם הן מתוכנתות כתרחיש קבוע ובין אם בוחרים להפעילן באופן נקודתי. הקונספט הייחודי הוצג לראשונה בתערוכה, בה נבחן הרעיון.

העיצוב המחודש של הספה האייקונית משנות ה-80'

הספה האייקונית שעוצבה אי שם בשנות ה- 90 של המאה הקודמת, נחשפה בתערוכה בגרסתה החדשה והמעודכנת. מי שהיה אחראי על עיצובה המחודש הוא המעצב האיטלקי מיקלה מניסקרדי, העובד בשיתוף פעולה עם נטוצי. הספה האייקונית הוצגה כספת נוחות מאורכת, עשויה בד קטיפה ירוק, מדגישה קווים מעוגלים, אך שומרת על מראה נקי מאוד, בעלת מראה עכשווי. הספה הוצגה כחלק ממערכת חלל מגורים שכללה בנוסף פריטים כגון שולחן סלון ושידות שירות, כולם ממוקמים בהרמוניה ומייצרים תחושה מזמינה.

קולקציית ICON

חקלאות ואוקינוס – השקת הקולקציות בעיצובו של מרסל וונדרס

שתי הקולקציות בעיצובו של מרסל וונדרס, הידוע כמי שמשתף פעולה עם נטוצי כבר מספר שנים, נחשפו גם הן לראשונה בתערוכה והוצגו בשני חללים סמוכים- קולקציה אחת עוצבה בהשראת העבודה החקלאית והשניה בהשראת הים – שתי ההשראות המרכזיות על פיהן עיצב וונדרס את הקולקציות מהוות חלק מהמאפיינים הבולטים של פוליה, המקום בו קמה נטוצי ובו ממוקמים עד היום מפעל החברה ומשרדי ההנהלה העולמיים שלה. שתי הקולקציות מדגישות מפגשים מרתקים בין חומר וטקסטורה – עור ובד, אריגים בעלי טקסטורה צמרית עם עץ בעיבוד חלק, שטיחים בעלי טקסטורה עשירה, היוו רקע למערכות ישיבה במראה הומוגני. אגוזי, מוסיפה – "מרסל וונדרס בחר בעצי הזית שמאפיינים את פוליה, כמוטיב המרכזי בעיצוב הקולקציה החקלאית. זה מאוד מחבר. זה נכון שמדובר בפוליה, אבל בזית יש משהו מאוד ישראלי, מאוד חם, ים תיכוני. זאת קולקציה מרהיבה שמייצרת רגש וחיבור מידיים".   להמשך קריאה על הקולקציות שהשיק מרסל וונדרס

CRATE - יחידות אחסון

BARROW - שולחן קפה

PIF PAF - פופים

שולחן העץ בעיצובו של מריו בליני

שיתוף פעולה נוסף שקיבל חשיפה ראשונה בתערוכה הוא שולחן עץ הזית שעיצב מעצב העל מריו בליני. מדובר ביצירת אמנות מרהיבה - שולחן שבסיסו עשוי עץ זית מגולף, המציג תנועתיות עמוקה, המדמה את תנועת גזע עצי הזית, המתקבלת לעיתים במהלך השנים. פלטת זכוכית עגולה, בעלת קוטר רחב ממדים, מהווה את הטופ של השולחן מאפשרת לראות דרכה את הבסיס המרהיב.

TOATAL LIVING SOLUTIONS

לצד אלו הציגה נטוצי את קולקציות פריטי הריהוט, כולן, תחת הרעיון המנחה ליצירת סביבת מגורים נוחה מאוד ומעוצבת מאוד – Total living solutions. נטוצי הביעה בכל דרך אפשרית את החשיבות שהיא מעניקה לטוטאל ליווינג ולהרמוניה שיוצר המראה בחלל המגורים. חלל התצוגה בתערוכה חולק לתתי חללים שעוצבו כטוטאל לוק. החללים הציגו עושר חומרי ועם זאת כזה השומר על עידון מהודק המזוהה עם המותג. הקולקציות הדגישו את שיתופי הפעולה שמקיימת נטוצי עם מעצבי מוצר איטלקיים, בין הבולטים בהם מרסל וונדר, מריו בליני, מאורו לפריני, סטודיו MEMO, צמד המעצבות אלן ברנאר ופאולה וולה ונוספים. 

ARMONICA - שולחן קפה

PANEL DIVIDER

בין האלמנטים הבולטים בקולקציות היו ה- Panel Divider  - פאנל העומד בפני עצמו, ומאפשר חציצה בתוך החלל ובעיקר מאפשר ליצור פינה מכונסת. למשל כשמצמידים אותו לפינה של ספה, הוא יוצר מראה של פינה אינטימית. מאורו ליפריני עיצב גוף תאורה שבסיסו דומה לאטב, מה שמאפשר לשלוף אותו בקלות ולשנות את מיקום הגוף לפי הצורך. גוך התאורה מהווה השלמה לפאנל, כשהוא מתלבש עליו בקלות ומשלים מראה מעוצב ואינטימי. כך למשל, ניתן ליצור ברגע פינת קריאה מעוצבת. העובדה שהפאנל הנו מודלוארי מאפשרת להזיזו הצידה וליצור מראה שונה לאותו חלל מגורים – פעם הוא יהיה פינת קריאה מכונסת ופעם סלון בעל מראה פתוח יותר.

PANEL DIVIDER וספה דגם COLOSSEO

דגש על חוויית משתמש

לחוויית המשתמש ניתן מקום ניכר - פריטי ריהוט רבים הוצגו בתערוכה, על גלגלים וחשפו מגירות הנפתחות בלחיצה קלה, חלק מגירות נסתרות בתוך שולחנות סלון, ומעניקות שטחי אחסון נסתרים. התוצאה הסופית יוצרת שילוב של קו מהודק המזוהה עם נטוצי לצד הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר שיוצרים חוויית משתמש עילאית. הכל נוח להזזה ונגיש להשגה.

ZERO WALL SYSTEM

תחת אותו קונספט, הוצגה בתערוכה מערכת ה- Zero Wall System מערכת ישיבה מאובזרת בריקליינרים, צמודה לקיר, שאין צורך להזיזה מהקיר כדי ליצור מנחים שונים. מערכת הישיבה מאובזרת במנגנון ייחודי המאפשר לשנות את המנח כשהמערכת נשארת צמודה לקיר. 

HOME OFFICE

חלל נוסף בבית שקיבל התייחסות הוא המשרד הביתי. העובדה שיותר ויותר אנשים עובדים כיום מהבית הובילה את נטוצי לפתח פתרונות תואמי מגמה, כשהציגה שתי מערכות למשרד הביתי בשני סגנונות- האחד אורבני והשני מעט אלגנטי יותר. מדובר במערכות הכוללות שולחן, כסא ופתרונות אחסון, המשתלבות בהרמוניה עם שאר פריטי הריהוט ומייצרות פתרון בעל קו אסתטי מובחן לפינת המשרד הביתית.  אנטונלה סקאלרה, מנהלת המותג במטה הבינלאומי של החברה, מסבירה שהתערוכה מייצגת את התמצית של פילוספיית המותג הנשענת על הרצון להעניק ללקוח חוויית מגורים מהודקת, עשירה, ארגונומית והרמונית. סקאלרה מחדדת כי השילוב של כל הערכים הללו יחדיו הוא שילוב מאוד חשוב עבור נטוצי ומתקיימת הקפדה ברורה להדגיש את התמהיל הערכי הזה בכל פריט מבית החברה ובכל חלל מעוצב.

Panel Divider - פאנל העומד בפני עצמו, ומאפשר חציצה בתוך החלל ובעיקר מאפשר ליצור פינה מכונסת.

שילוב בין חומרים יצר עושר ועניין עיצובי

מבחינה חומרית הושם דגש על מפגש בין חומרים שונים. פריטים רבים בביתן נטוצי הציגו 3 או 4 סוגים שונים של חומר באותו הפריט, שמצד אחד יצרו עושר ועניין עיצובי רב ומצד שני, נערכו באלגנטיות האופיינית לנטוצי ושמרו על הרמוניה. סקארה מוסיפה ומסבירה שהחיבורים החומריים עומדים במרכז עיצוב המוצר ועל אף זאת, הם חפים מגסות או ממינון מיותר. הכל מאוד מדויק, נכון, מאוזן והרמוני. בין הפריטים שבלטו הייתה שידה בעיצובו של מאורו ליפריני ששילבה בין מסגרת מטאלית בגוון 'פיל רוז'' שהוא אינטרפטציה אלגטית ומתוחכמת יותר ל'רוז גולד' ובין שיש ועץ. מפגשים מעודנים בין מבריק למט, בין חם לקר, בין כהה ובהיר. המראה המטאלי קיבל התייחסות ניכרת בפריטי הריהוט, אך לא באופן משתלט. פלטת הגוונים המטאלית שילבה גוונים עמוקים בעלי טונים סמוקים והשימוש בחומר נעשה באופן מינימליסטי. גם השימוש ב- MDF בא לידי ביטוי בתערוכה, בגימור לקה מבריקה בעיקר בגווני הכחול והבורגונדי. בתערוכה הוצגו מזנוני שירות עשויים עץ, לפינות האוכל שבתחתית שלהם משולב גוון הבורגונדי. בנוסף הוצגה ספריה רחבת ממדים במראה בורגונדי מבריק המשתלב עם מסגרת מטאלית מעודנת.

נטוצי הציגה New Concept Of Living וזה ניכר בכל פריט ריהוט שהוצג בביתן. נדמה שיש בשורות רבות ליהנות מהן עד התערוכה הבאה.


אולי יעניין אותך גם:

ערב אדריכלים ומעצבים

ערב אדריכלים ומעצבים בשבוע שעבר התקיים ערב העצמה עסקית לאדריכלים ומעצבי פנים, אירוע משותף של NATUZZI עם ARC

FOREVER YOUNG

קשה שלא להישבות בקסמי הרוח הצעירה שהכניס PJ לקולקציות האחרונות בנטוצי. את הקו הצעיר ומלא החיים משכיל PJ

DESIGN WEEKS

שבועות העיצוב שתוכלו להספיק לראות השנה, ועוד אחד לשנה הבאה הפלטפורמה שמציעים שבועות העיצוב ברחבי הגלובוס מהווים אלטרנטיבה