WINTER IS HERE

תמונה: shutterstock

זה הזמן להתכרבל: כל הפרטים ליצירת חלל שינה חורפי

אין ויכוח על כך שכשקר בחוץ, הרייטינג של חלל השינה שלנו עולה באופן דרמטי. החיפוש אחר חמימות מחבקת, מקום כייפי להתכרבל בו בשיא הנוחות, עם כוס תה, ספר טוב או עם סדרה אהובה, הופך אותנו למי שמקדישים לא מעט זמן כדי לייצר לעצמו את הבילוי החורפי המושלם. מצעים נעימים למגע, שטיחים, תאורה וכמובן המיטה עצמה, אחראיים כולם על יצירת האווירה. ביקשנו לקבל את הטיפים החשובים, לחדר שינה במוד חורפי ומחבק. הנה מה של עמירן אלפסי, מנהל העיצוב המסחרי של רשת נטוצי ישראל, היה לספר לנו >>

טקסטיל
החורף מזמין שימוש בטקסטיל והרבה ממנו. הטקסטיל מאפשר ליצור חמימות, באמצעות מקבצי כריות ושמיכות בנימה עונתית. החומריות רכה, נעימות למגע ותורמת אף היא לאווירה. שימוש בטקסטיל הוא אחד האלמנטים ההכרחיים ביצירת האווירה.


פלטת גוונים
כשהמטרה היא ליצור אווירה חמימה כל סקאלת הגוונים החומים – מחומים כתמתמים ועד הבייז'ים למיניהם, יבואו בחשבון. הצבעוניות תאפיין את הכריות, השמיכות וגם את המצעים.

CALA– גב המיטה בעל קווים מעוגלים פוגש בסיס בעל קווים ישרים. מתוך קולקציית נטוצי 2020

הקאמל הוא מהגוונים האלגנטיים שיחממו כל חלל. מתוך קולקציית נטוצי 2020


גודל המיטה לחלל
על המיטה שאתם בוחרים להיות פרופורציונלית לחלל. מיטה יפה ככל שתהיה, אם היא אינה מותאמת לגודלו של החלל בו היא מוצבת, היא עלולה להיראות לא מותאמת. בנטוצי, קולקציית מיטות איכות, בעלות קו מעודן מאוד. הן מתאפיינות בקו אסתטי מובחן, אינן מסיביות וישתלבו באופן הרמוני בחלל השינה.

FENICE – מיטת איכות מתוך קולקציית נטוצי 2020


לקראת החורף נחתה בנטוצי – CALA, מיטה חדשה בעלת קו עכשווי ומקורי מאוד. הבסיס והרגליים בעלי קווים ישרים והם מהווים בסיס לגב המיטה המזכיר צדפה אלגנטית, שמכניסה למיטה מידה מבורכת של ייחוד ומקוריות. המפגש בין קוויו המעוגלים של גב המיטה ובין הקווים הישרים המאפיינים את בסיסה, יוצר עניין עיצובי רב. על אף העושר שמציע גב המיטה, המראה כולו שומר על מידה נכונה של מינימליזם וניקיון עיצובי.

CALA–עניין עיצובי נוצר במפגש בין קווים ישרים ומעוגלים. מתוך קולקציית נטוצי 2020


מעברים שווים בין שני הצדדים
את המיטה כדאי למקם במרכז החלל ולהבטיח שיוותר די מקום למעבר בין שני צידי המיטה.

שידה בצד אחד ובצד שני עציץ או מראה
ואם בצדדים עסקינן, אפשר לשבור את הסימטריה ולהניח בכל צד מיטה פריט שונה– אם בצד אחד הוצבה שידה מעוצבת, אפשר למקם בצד השני עציץ', מראה, או אלמנט דקורטיבי אחר.

בצד אחד מראה ובצד השני שידה. מראה א- סימטרי ייצור עניין נוסף בחדר השינה. מתוך קולקציית נטוצי 2020


הטריק עם השטיח
מעבר להיותו פריט דקורטיבי יוצר אווירה, השטיח נעים למגע ומאוד מתאים לימי החורף. אין כמו לרדת מהמיטה ולהרגיש את מפגש כפות הרגליים עם קרקע צמרית וחמימה. מיקומו של השטיח חשוב, וכדי להעצים את המראה האסתטי כדאי להקפיד שחלקו יהיו מתחת למיטה וחלק יבצבץ ממנה החוצה. בסרטון המצורף ניתן להתרשם מהמיקום. באופן הזה תוגבר תחושת החמימות הרומנטית.

מתוך קולקציית שטיחי נטוצי 2020


פינת הסבה
אם חדר השינה גדול דיו, מומלץ בחום לשלב בו פינת הסבה שתכלול כורסה, הדום וסטנד עיתונים. סוג של פינת מעבר בין היום שבחוץ למיטה, או בבוקר, מקום מחבק ונעים לקרוא בו את העיתון, לנעול את הנעליים בנוחות ועוד.

LEYRA– כורסה שתתאים לשילוב גם בחלל השינה. מתוך קולקציית נטוצי 2020


מצעים מפנקים
המצעים הם סוג של גולת כותרת. איתם אנחנו נכנסים למיטה. הם אלו שעוטפים אותנו במובן הפיזי. חשוב שיהיו חמים ונעימים, מצעים איכותיים שישרתו אותנו לזמן ממושך. אם הקיץ הוא בסימן מצעים לבנים הרי שבחורף, מומלץ בחום לבחור מצעים בהתאמה לפלטת הגוונים העונתית.

כדאי להקפיד על מצעים בגוונים חמימים. מיטת DOLCEVITA מתוך קולקציית נטוצי 2020


תאורה חמה
האור הצהוב הוא אור רומנטי ומחמם. גופי התאורה השולחניים הם אלו שיתאימו לתת את הטאץ' האחרון שביצירת האווירה בחלל. אפשר למקם גוף תאורה שולחני על השידה שלצד המיטה, על שולחן הצד במידה והחלל כולל פינת הסבה, או בכל מקום בעל בסיס רחב מספיק שיאפשר למקם עליו באופן בטוח את הגוף.

גופי תאורה שולחניים יכניסו מידה רבה של חום ושיק לחלל. מתוך קולקציית נטוצי 2020אולי יעניין אותך גם:

מחשבות לבנות

לבן הוא צבע של חג וכנראה שזה מה שגרם לנו לדבר עליו דווקא בסמוך לראש השנה, אבל לא

הספריה הוירטואלית של נטוצי
3D WEARHOUSE

אני גאה ושמחה לבשר לכם על ספריית "3D WEARHOUSE". ספריה זו מאפשרת הורדת דגמי נטוצי בבלוקים תלת מימדיים ישירות

תערוכת Salone del Mobile 2016

Herman by Studio Memo   פסקואלה ג'וניור המכונה פי ג'יי (25), יורש העצר של נטוצי, הבן של פסקואלה